بازتاب نیوز

نیروهای هوایی ارتش ۱۲ تروریست داعشی را در ننگرهار کشتند

٢٤ جدي ١٣٩٧ هشدار - رسانه تحقیقی

وزارت دفاع اعلام کرده است که نیروهای هوایی ارتش مواضع افراد وابسته به گروه تروریستی داعش را در ولایت ننگرهار هدف قرار داده‌اند.

وزارت دفاع با نشر خبرنامه‌ای گفته است که در نتیجه حمله هوایی نیروهای ارتش بر مواضع تروریستان داعشی در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار، ۱۲ عضو این گروه تروریستی کشته شده‌اند.

این در حالی است که در نتیجه عملیات روز گذشته نیروهای ویژه ارتش در روستای چشمه شیرین ولسوالی جوند ولایت بادغیس، ۱۰ تروریست عضو گروه داعش کشته شدند و ۱۶ تن دیگر آنان بازداشت گردیدند.

ولایت ننگرهار مرکز گروه داعش در افغانستان محسوب می‌شود و سایر گروه‌های تروریستی به شمول طالبان هم در آن حضور گسترده دارند. گروه داعش چند سال است که در ولایت ننگرهار، بعضی ولایت‌های شمالی و جنوبی افغانستان فعالیت دارد.

ننگرهار یکی از مراکز مهم فعالیت این گروه در سال‌های گذشته بود و برای از بین بردن این گروه نیروهای دولتی افغانستان با هماهنگی نیروهای خارجی بیشترین علمیات را برضد این گروه انجام دادند.

هرچند در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی، فعالیت گروه داعش در شرق کشور کاهش یافته؛ اما از بین نرفته است. هر از چندگاهی افراد این گروه در مربوطات ولایت ننگرهار، کابل و شماری دیگر از ولایات دست به عملیات انتحاری و گروگان گیری می‌زند.

حکومت افغانستان می‌گوید گروه داعش در کشور سرکوب شده است؛ اما بعضی از مقامات امریکایی پس از اعلام تصمیم هفت هزار نیروهای امریکایی از افغانستان، ابراز نگرانی کردند که داعش درافغانستان هنوز هم یک چالش جدی است. باید امریکا تهدید این گروه را نادیده نگرفته و نیروهای این کشور افغانستان را ترک نکنند.

لینک اصلی: https://www.hushdar.com/1397/10/24/4231/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از هشدار - رسانه تحقیقی

آخرین خبر ها:

Loading