بازتاب نیوز

رییس اجرایی از تأخیر در اعلام نتایج انتخابات پارلمانی انتقاد کرد

٢٤ جدي ١٣٩٧ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: رییس اجرایی کشور از تأخیر در اعلام نتایج انتخابات پارلمانی کشور ابراز تأسف کرد و گفت که این انتخابات با مشکلاتی به همراه بود.

عبدالله عبدالله، رییس اجرایی کشور، روز دوشنبه ۲۴ جدی، در نشست شورای وزیران گفت: «امروز متأسفانه نتایج انتخابات پارلمانی را نداریم، متءسفانه که انتخابات پارلمانی هم با مشکلاتی مواجه شده است که دلایل‌اش هم معلوم است.»

آقای عبدالله در مورد این‌که دلایل مشکلات انتخابات پارلمانی چه بوده است، چیزی نگفت اما اظهار امیدواری کرد که نتایج نهایی انتخابات پارلمانی به زودی اعلام شود و پارلمان جدید تشکیل شود.

آقای عبدالله دومین مقام‌ بلندپایه حکومت وحدت ملی است که نسبت به تأخیر اعلام نتایج انتخابات پارلمانی و وجود برخی از مشکلات در این روند، انتقاد می‌کند.

پیش از این، سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری با لحن تندی از عمل‌کرد کمیسیون‌های انتخاباتی انتقاد کرده بود. آقای دانش گفته بود که کمیسیون‌های انتخاباتی در حق مردم افغانستان جفا و صنحه‌های مدنی و مشق دموکراسی مردم را به ابزار طعنه دوست و دشمن مبدل کرده است.

انتخابات پارلمانی در ۳۲ ولایت کشور به تاریخ ۲۸ و ۲۹ میزان و در قندهار با یک هفته تأخیر برگزار شد.

انتخابات پارلمانی غزنی قرار است همزمان با انتخابات ریاست جمهوری در ۲۹ سرطان سال آینده برگزار شود.

این انتخابات با مشکلات مدیریتی، تخنیکی و امنیتی فراوانی همراه بود.

کمیسیون مستقل انتخابات که قرار بود نتایج ابتدایی انتخابات پارلمانی را در نزدهم عقرب اعلام کند، تا هنوز موفق به اعلام نتایج ابتدایی حوزه کابل نشده است.

لینک اصلی: https://8am.af/the-chief-executive-criticized-the-delay-in-announcing-the-results-of-the-parliamentary-elections/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading