بازتاب نیوز

معترضان در شمال کشور: انتخابات رياست جمهورى را تحريم مى کنيم

٢٤ جدي ١٣٩٧ خبرگزاری آریانا نیوز

آریانانیوز: شماری از نامزدان معترض ولايات بغلان، تخار، بدخشان و کندز؛ ضمن خواستار ابطال تمامى آرای ولايات شمالشرق، هشدار دادند که اگر به خواست های مشروع شان رسیده‌گی صورت نگیرد، انتخابات ریاست جمهوری را در ولایات شان تحریم می کنند…

بیش از۲۰نامزد معترض زون شمالشرق (بغلان، تخار، بدخشان و کندز)، یکشنبه در يک نشست خبری در کابل، اعتراضات شانرا با رسانه ها بیان کردند.

محمد اکمل مونس نامزد معترض ولایت تخار که در این نشست حضور داشت، گفت که در انتخابات ولسی جرگه ۱۳۹۷، تقلب و تخلف گسترده صورت گرفته و این انتخابات نه تنها برای مردم کشور، بلکه برای جامعه جهانی نیز مورد قبول نیست.

وی افزود که نامزدان معترض چهار ولایت شمالشرق افغانستان می خواهند که آرای بايومتریک و بدون بايومتریک از هم تفکیک شود؛ در غیر آن مانع برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در ولايات یادشده خواهند شد.

شکریه پیکان عضو ولسى جرگه و از نامزدان انتخابات ولسى جرگه در ولايت کندز گفت که بدون شک در انتخابات ولسی جرگه گذشته تقلب، تخلف و خیانت وجود داشته است.

خانم پیکان اضافه کرد: در حق مردم و آرای مردم کندز، خیانت صورت گرفت و سرنوشت مردم این ولایت به معامله گرفته شده است.

وی گفت باید کمیسیون مستقل انتخابات، به خواسته های مشروع نامزدان معترض در ولايات تخار، بغلان، کندز و بدخشان جواب مثبت بدهد؛ درغیر آن عواقب خطرناک خواهد داشت.

لینک اصلی: https://ariananews.co/news/%D9%85%D8%B9%D8%AA%D8%B1%D8%B6%D8%A7%D9%86-%D8%A7%D9%86%D8%AA%D8%AE%D8%A7%D8%A8%D8%A7%D8%AA-%D8%B1%D9%8A%D8%A7%D8%B3%D8%AA-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%D9%89-%D8%AA%D8%AD%D8%B1%D9%8A%D9%85.html/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آریانا نیوز

آخرین خبر ها:

Loading