بازتاب نیوز

مجلس سنا: عوامل داخلي در سازماندهي حمله شب گذشته کابل دست دارند

٢٥ جدي ١٣٩٧ روزنامه آرمان ملی

مجلس سنا در واکنش به انفجار دوشنبه شب در کابل تأکيد مي‌کنند که دشمنان مردم افغانستان بدون حمايت عوامل داخلي نمي‌توانند حملات شان را به ويژه در شهر کابل سازماندهي کنند.

محمد علم ايزديار معاون نخست مجلس سنا در نشست روز سه‌شنبه (25 جدي) اين مجلس با تأکيد بر بررسي اين حمله و بازداشت عاملان آن گفت: «تا زماني که از داخل نظام با حمله کننده‌گان انتحاري و انفجاري در شهر کابل همکاري نشود، دشمنان مردم افغانستان نمي‌‍توانند چنين حملاتي را سازماندهي کنند.»

آقاي ايزديار از شهروندان کشور خواست که براي جلوگيري از حملات انتحاري و انفجاري در کشور با نيروهاي امنيتي همکاري کنند.

گلالي اکبري ديگر عضو مجلس سنا در اين نشست گفت: «حمله که شب گذشته در کابل صورت گرفت، عمدتاً از مردم بيگناه به ويژه زنان و کودکان قرباني گرفته است».

خانم اکبري افزود که اگر نيروهاي امنيتي بتوانند همکاري مردم افغانستان را در راستاي تأمين امنيت جلب کند، از تعدد حملات انتحاري و انفجاري در کشور جلوگيري خواهد شد.

محمد حسن هوتک عضو ديگر مجلس سنا هم گفت: «در حمله شب گذشته کابل بيشتر مردم ملکي کشته و زخمي شده اند و اين حمله نشان داد که نهادهاي امنيتي براي جلوگيري از حملات انتحاري و انفجاري به ويژه در شهر کابل ناکام بوده اند».

شام روز دوشنبه (24 جدي) يک موتر بمب‌گذاري شده در نزديکي يک مهمانخانه خارجي‌ در سرک پلچرخي در مربوطات ناحيه نهم شهر کابل منفجر شد.

در اين انفجار خسارات هنگفتي به خانه‌هاي نزديک اين رويداد وارد شده است.

بر اساس گزارش وزارت صحت، در اين رويداد 4 نفر کشته و 113 تن ديگر زخمي شده اند.

تمامي قربانيان اين رويداد غير نظامي اند و 24 کودک و 14 زن نيز در ميان زخمي‌هاي اين رويداد هستند. مسووليت اين رويداد را طالبان برعهده گرفته اند.

لینک اصلی: http://www.armanemili.com/posts/16801

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه آرمان ملی

آخرین خبر ها:

Loading