بازتاب نیوز

مجلس سنا: عوامل داخلی در سازماندهی حمله دوشنبه شب کابل دست دارند

٢٥ جدي ١٣٩٧ روزنامه افغانستان

مجلس سنا در واکنش به انفجار دوشنبه شب در کابل می‌گوید که دشمنان مردم افغانستان بدون عوامل داخلی نمی‌توانند حملات شان را به ویژه در شهر کابل سازماندهی کنند.
علم ایزدیار معاون اول مجلس سنا در نشست دیروز (دوشنبه، 25 جدی) این مجلس گفت: "حادثه انتحاری دوشنبه شب کابل را نکوهش می‌کنیم؛ حمله بر مردم بیگناه، غیر نظامی، زنان و کودکان در هیچ قاموسی وجود ندارد".
آقای ایزدیار با تاکید بر بررسی این حمله و بازداشت عاملان آن افزود، تا زمانیکه از داخل نظام با حمله کنندگان انتحاری و انفجاری در شهر کابل همکاری نشود، دشمنان مردم افغانستان قطعاً نمی‌‌‍توانند چنین حملاتی را سازماندهی کنند.
آقای ایزدیار از مردم افغانستان خواست که برای جلوگیری از حملات انتحاری و انفجاری در کشور با نیروهای امنیتی همکاری کنند.
به گزارش جمهور، گلالی اکبری دیگر عضو مجلس سنا هم گفت: "حمله که دوشنبه شب در کابل صورت گرفت، عمدتاً از مردم بیگناه به ویژه زنان و کودکان قربانی گرفته است".
خانم اکبری افزود که اگر نیروهای امنیتی بتوانند همکاری مردم افغانستان را در راستای تامین امنیت جلب کند، از تعدد حملات انتحاری و انفجاری در کشور جلوگیری خواهد شد.
محمد حسن هوتک دیگر عضو مجلس سنا هم گفت: "در حمله دوشنبه شب کابل بیشتر مردم ملکی کشته و زخمی شده اند و این حمله نشان داد که نهادهای امنیتی برای جلوگیری از حملات انتحاری و انفجاری به ویژه در شهر کابل ناکام بوده اند".
شام روز دوشنبه (24 جدی) یک موتر بمب‌گذاری شده در نزدیکی یک مهمانخانه خارجی‌ در سرک پلچرخی در مربوطات ناحیه نهم شهر کابل منفجر شد.
در این انفجار خسارات هنگفتی به خانه‌های نزدیک این رویداد وارد شده است.
بر اساس گزارش وزارت صحت عامه، در این رویداد 4 نفر کشته و 113 تن دیگر زخمی شده اند.
تمامی قربانیان این رویداد غیر نظامی اند و 24 کودک و 14 زن نیز در میان زخمی‌های این رویداد هستند. مسئولیت این رویداد را طالبان برعهده گرفته اند.

لینک اصلی: http://www.dailyafghanistan.com/national_detail.php?post_id=146449

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه افغانستان

آخرین خبر ها:

Loading