بازتاب نیوز

هشدار طالبان به امریکا: مذاکرات صلح را متوقف می‌کنیم

٢٦ جدي ١٣٩٧ خبرنامه

گروه طالبان به امریکا هشدار داده که اگر در مورد خروج نیروهایش از افغانستان گفت‌وگو نکند، این گروه مجبور خواهد بود مذاکرات صلح را متوقف کند.

 در یک اعلامیه طالبان در این مورد آمده است: امریکایی‌ها چنان که در ماه نوامبر گذشته در نشست دوحه، اتفاق کرده بودند که در نشست آینده در مورد خروج نیروهای خارجی و عدم استفاده خاک افغانستان در برابر کشورهای دیگر، گفتگو می‌شود، اما اکنون آن‌ها از این آجندا به سوی دیگر سعی دارند و موضوعات تازه‌ای را به خواست خود اضافه می‌کنند.

 این گروه به امریکا هشدار داده که “اگر این وضعیت دوام بکند و امریکایی‌ها صادقانه وارد مذاکرات نشوند، این گروه مجبور می شود که گفتگوهای صلح و مذاکرات را تا زمانی که امریکا به جای فشار و تاکتیک ها، برای صلح واقعی گام نگذارد، به تعویق بیندازد.”

این در حالی است که اخیرا گروه طالبان به دنبال لغو نشست جده عربستان با نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان، اعلام کرد که جلسه خود با نمایندگان امریکا را در قطر نیز برهم زده است. دلیل این لغو گفتگوها اختلاف نظر روی آجندا خوانده شده است. اما سفارت امریکا در کابل بعدا گفت که برگزاری چنین جلسه‌ای در دستور کار نبوده است.

زلمی خلیلزاد، نماینده خاص وزارت امورخارجه امریکا برای صلح افغانستان که در چهارمین سفر منطقه‌ای خود به سر می‌برد، پس از سفر به هند، امارات و چین، روز گذشته وارد کابل شده است.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/01/16/taliban-we-will-stop-the-peace-talks/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading