بازتاب نیوز

ولسوالی نام‌نهاد طالبان و یک فرمانده این گروه با چهار جنگ‌جوی شان در فراه کشته شدند

٢٦ جدي ١٣٩٧ هشدار - رسانه تحقیقی

وزارت داخله اعلام کرده است که نیروهای پولیس و ارتش مواضع هراس‌افگنان طالب را در روستای شیوان ولسوالی بالابلوک ولایت فراه هدف قرار داده‌اند.

وزارت داخله با نشر خبرنامه‌ای گفته است که نیروهای پولیس و ارتش، شب گذشته عملیات مشترک ضد هراس افگنی را در روستای شیوان ولسوالی بالابلوک ولایت فراه راه اندازی کردند.

در خبرنامه آمده است که در جریان این عملیات، به شمول ملا جمعه ولسوال نام نهاد طالبان برای ولسوالی بکواه و ملا قدیر فرمانده محلی این گروه، شش تروریست کشته شدند.

وزارت داخله گفته است که در جریان این عملیات، شش هراس افگن دیگر نیز زخمی شده اند و به غیرنظامیان آسیبی نرسیده است.

این در حالی است که چندی قبل، مسئول جمع‌آوری عشر و زکات هراس‌افگنان طالب نیز در ولسوالی انار دره‌ ولایت فراه در حمله هوایی نیروهای ناتو کشته شد.

ولایت فراه در غرب افغانستان از ولایت‌های به شدت ناامن است و افراد طالبان در این ولایت حضور گسترده دارند. گروه طالبان از ابتدای سال روان تاکنون با حملات گسترده تهاجمی و گروهی، بارها ولایت فراه را تا مرز سقوط به پیش برده اند.

چند ماه قبل هم قسمت‌های زیادی از مرکز شهر فراه برای مدت کوتاهی به دست طالبان سقوط کرد. اکنون نیز چندین ولسوالی این ولایت یا در کنترل کامل افراد طالبان قرار دارد و یا با تهدید بلند امنیتی از سوی طالبان رو به رو هستند.

طالبان در فراه، هر از گاهی بر مواضع نیروهای افغان حمله می کنند و در کنار این، دست به فعالیت های تروریستی هم در این ولایت می‌زنند.

لینک اصلی: https://www.hushdar.com/1397/10/26/4263/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از هشدار - رسانه تحقیقی

آخرین خبر ها:

Loading