بازتاب نیوز

فیفا گفته است احتمال تعلیق وظیفوی کرام الدین کریم برای ۴۵ روز دیگر نیز وجود دارد

٢٦ جدي ١٣٩٧ هشدار - رسانه تحقیقی

فیفا یا فدراسیون جهانی فوتبال در واکنش به در خواست کرام الدین کریم، رئیس فدراسیون فوتبال مبنی بر پایان دادن به تعلیق وظیفوی او ضمن رد آن گفته است که احتمالا این تعلیق برای ۴۵ روز دیگر نیز تمدید گردد.

مسئولان فدراسیون جهانی فوتبال گفته است که قبلا برای ۹۰ روز وظیفه آقای کریم به حالت تعلیق درآمده بود، اما احتمالا این تعلیق برای ۴۵ روز دیگر نیز تمدید شود.

این درحالی است که یک ماه قبل روزنامه گاردین گزارشی را نشر کرده بود که در آن گفته شده بود، شماری از ورزشکاران دختر در فدراسیون فوتبال افغانستان از سوی مسئولان مرد این فدراسیون مورد بدرفتاری جنسی قرار گرفته اند.

پس از نشر این گزارش دادستانی کل افغانستان کرام الدین کریم و چند عضو دیگر فدراسیون فوتبال افغانستان را از وظایف شان تعلیق کرده و فیفا، فدراسیون جهانی فوتبال نیز آقای کریم را برای سه ماه قابل تمدید از هر گونه فعالیت در امور فوتبال محروم کرد.

این روزنامه چند روز بعد دومین گزارش خود را نیز در مورد آزار و اذیت جنسی اعضای تیم ملی فوتبال زنان افغانستان منتشر کرد و در آن گزارش با سه تن از اعضای تیم ملی فوتبال زنان افغانستان گفت‌وگو شده بود.

در این گزارش، اعضای تیم فوتبال از تجاوز و خشونت های فزیکی کرام الدین کریم در هنگام تجاوز بر خود شان گفته و داستان‌های تکان دهنده‌ای را از آنچه در اتاق مخفی آقای کریم با این دختران روی داده است، حرف زده اند.

در کنار این دادستانی کل افغانستان نیز، آقای کریم و چهار عضو دیگر فدراسیون فوتبال افغانستان را ممنوع الخروج اعلام کرد.

با این همه اما رئیس فدراسیون فوتبال افغانستان ضمن رد اتهامات بدرفتاری جنسی علیه دختران فوتبالیست گفته است که این اتهامات برای حذف او از ریاست این فدراسیون وارد شده است.

کرام الدین کریم، در گفت‌وگو با خبرگزاری فرانسه گفته است که هیچ‌گونه شواهدی وجود ندارد تا ادعاهای که علیه او صورت گرفته را ثابت کند و این اتهامات تنها برای بدنامی و حذف‌ او از ریاست فدراسیون فوتبال وارد شده است.

لینک اصلی: https://www.hushdar.com/1397/10/26/4262/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از هشدار - رسانه تحقیقی

آخرین خبر ها:

Loading