بازتاب نیوز

​رییس اجراییه: افراطی‌گری در فرهنگ ما جایی ندارد

٢٦ جدي ١٣٩٧ پایگاه خبری پیام آفتاب

به گزارش پیام آفتاب، دکتر عبدالله عبدالله امروز سه‌شنبه در جلسه ماهوار کمیته اجرایی فرهنگ و هنر گفت کشور ما فرهنگ غنی و درخشانی دارد که باید به آن توجه جدی شود. 

رییس اجراییه تأکید کرد رویش و گسترش اندیشه‌های افراطی و گروه‌های افراط گرا در بستر چنین فرهنگی غیر قابل پذیرش است و این مسؤولیت فرهنگی همه ماست که با افراط‌ گرایان و تفکرشان مبارزه کنیم.

ساخت 54 آبده تاریخی در سال گذشته 

در جلسه ماهوار کمیته اجرایی فرهنگ و هنر همچنین گزارش مفصلی از کارکردهای وزارت اطلاعات و فرهنگ و کمیتۀ اجرایی فرهنگ و هنر ارائه شد. براساس این گزارش در ادامه بازسازی آبدات تاریخی متعدد در سراسر کشور از سوی وزارت اطلاعات فرهنگ، 54 آبده در سال مالی گذشته بازسازی گردیده است.

محمد رسول باوری، معین وزارت اطلاعات و فرهنگ، گفت کشور ترکیه مسؤولیت بازسازی خانه پدر مولانا جلال الدین بلخی را به عهده گرفته است اما هنوز روشن نیست که این کار را چه وقت انجام می‌دهند.

رییس اجراییه همچنین به وزارت خارجه هدایت داد برای پیگیری موضوع با سفارت ترکیه تماس بگیرد و اگر آنان این آبدۀ تاریخی را بازسازی نمی‌کنند حکومت خود اقدام نماید.

در این جلسه تصمیم گرفته شد در آینده‌ی نزدیک از نویسندگان فعال و هنرمندان زبر دست کشور تقدیر صورت گیرد.

دکتر عبدالله افزود نویسندگان، پژوهشگران، صاحب نظران و هنرمندان کسانی هستند که اندیشه‌های و عملکرد شان برای جامعه مسیردهنده است و مسؤولیت ماست که از آنان تقدیر و از نظریات شان استفاده کنیم تا آنان گمان نکنند که نسل فراموش شده هستند.

لینک اصلی: http://www.payam-aftab.com/fa/doc/news/87774/%D8%B1%DB%8C%DB%8C%D8%B3-%D8%A7%D8%AC%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DB%8C%D9%87-%D8%A7%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%B7%DB%8C-%DA%AF%D8%B1%DB%8C-%D9%81%D8%B1%D9%87%D9%86%DA%AF-%D8%AC%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D9%86%D8%AF%D8%A7%D8%B1%D8%AF

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پایگاه خبری پیام آفتاب

آخرین خبر ها:

Loading