بازتاب نیوز

اعضای کمیسیون انتخابات در هرات برکنار و مجازات شوند

٢٦ جدي ١٣٩٧ خبرگزاری فارس

«محمد یوسف رشید» رئیس اجرائیه فیفا یا موسسه انتخابات آزاد و عادلانه افغانستان در هرات در گفتگو با خبرنگار سایت افغانستان خبرگزاری فارس با اشاره به موجی از نارضایتی در هرات از روند انتخابات پارلمانی 28 میزان گفت: به منظور پیشگیری از تکرار اشتباهات گذشته در روند انتخابات نشستی را با حضور شورای ولایتی و استادان دانشگاه برگزار و در مورد مشکلات پیش آمده تبادل نظر شد. 

وی به محتوای این نشست اشاره کرد و اضافه کرد:  بررسیهای این نهاد و گفته های نمایندگان نامزدان، شورای ولایتی هرات و استادان دانشگاه روند انتخابات پارلمانی افغانستان با موجی از تقلب و کاستی‌ها مواجه بوده و بنابراین باید اعضای کمیسیون انتخابات در هرات برکنار و با متخلفین برخورد شود. 

از سوی دیگر دکتر مهدی حدید عضو شورای ولایتی هرات نیز به این باور است که ، هرچند حکومت و کمیسیون مستقل انتخابات در هرات براین عقیده بود که با وارد کردن سیستم بایومتریک میزان تقلب ها کاهش خواهد یافت اما استفاده از این روش تازه در روند انتخابات یک تجربه ای  موفق نبوده و مانع تقلب در انتخابات نشد. 

همچنین «عبدالواهاب صدیقی» استاد دانشگاه در هرات نیز گفت: تاخیر در اعلام نتایج مقدماتی انتخابات ، تقلب گسترده در برخی از نقاط ولایت هرات، باطل شدن آرا و صدها چالش دیگر خود سبب میشود تا شکافی بزرگ و بحران بی اعتمادی میان مردم و حکومت افغانستان ایجاد شود.

به گزارش فارس، به رغم این گفته ها مسئولان کمیسیون انتخابات افغانستان اعتقاد دارند انتخابات پارلمان نسبت به انتخابات گذشته با مشکلات کمتری برگزار شده است. 

/انتهای پیام/ 

لینک اصلی: http://af.farsnews.com/politics/news/13971026000511

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری فارس

آخرین خبر ها:

Loading