بازتاب نیوز

هشدار طالبان به امریکا

٢٦ جدي ١٣٩٧ العربیه

گروه طالبان با نشر اعلامیه‌‌ای روز چهارشنبه 16 ژانویه خطاب به امریکا گفتند که اگر امریکایی‌ها صادقانه وارد گفت‌وگوهای با آنان نشوند، این گروه گفت‌وگوهای صلح را به حالت تعلیق در می‌آورد.

در این اعلامیه آمده است که براساس نشست ماه نوامبر، قرار بود در نشست هفتۀ گذشته روی موضوعات مشخص صحبت شود؛ اما امریکا ماده‌های جدیدی را بر این موضوعات افزوده است.

گروه طالبان مدعی‌اند که ایالات متحده امریکا با تطمیع کشورهای دیگر می‌خواهد فشارها را بر این گروه افزایش دهد.

در اعلامیه آمده است: «اگر این وضعیت دوام بکند و امریکایی‌ها صادقانه وارد مذاکرات نشوند، مجبور که گفتگوهای صلح و مذاکرات را تا زمانی که امریکا به جای فشار و تاکتیک‌ها، برای صلح واقعی گام نگذارد، به تعویق بیندازد».

این در حالی است که اخیرا گروه طالبان به دنبال لغو نشست جده با نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان، اعلام کرد که جلسه خود با نمایندگان امریکا را در قطر نیز لغو کرده است.

دلیل لغو این گفتگوها اختلاف‌نظر روی آجندای آن خوانده شده است. اما سفارت ایالات متحده در کابل اعلام کرد که برگزاری چنین جلسه‌ای در دستور کار نبوده است.

زلمی خلیلزاد، نماینده خاص وزارت امورخارجه امریکا برای صلح افغانستان که در چهارمین سفر منطقه‌ای خود به سر می‌برد، پس از سفر به هند، امارات و چین، روز گذشته وارد کابل شد و در مورد سفرهایش به محمد اشرف غنی رییس جمهوری افغانستان گزارش داد.

لینک اصلی: http://farsi.alarabiya.net/fa/afghanistan/2019/01/16/%D9%87%D8%B4%D8%AF%D8%A7%D8%B1-%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از العربیه

آخرین خبر ها:

Loading