بازتاب نیوز

پیام ارتش افغانستان به طالبان: جرأت اخلاقی داشته باشید و کودکان را قربانی اهداف شوم‌تان نسازید!

٢٦ جدي ١٣٩٧ خبرنامه

ارتش افغانستان در شمال به گروه طالبان پیام داده و تاکید کرده که کودکان را قربانی اهداف شوم‌شان نسازند.

قول اردوی ۲۰۹ شاهین در یک اعلامیه از تسلیم دادن ۳ کودک که توسط تروریستان طالب اغفال و به دست نیروهای امنیتی از یک قرارگاه طالبان دستگیر شده، توسط والی فاریاب به خانواده‌‌های‌شان خبر داده است.

حنیف رضایی، سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در این مورد به خبرنامه گفت، چندی قبل بر اثر حمله نیروهای امنیتی بر یک قرارگاه طالبان در ساحه غوزاره ولسوالی خواجه سبزپوش ولایت فاریاب، ۲۰ طالب کشته و ۱۵ تن دیگرشان زخمی و هم‌چنان ۱۳ تن به شمول ۳ کودک بازداشت شدند.

رضایی در ادامه گفته است که این کودکان بین سنین ۱۰ تا ۱۵ سال هستند که با اسناد و شواهد از قرارگاه طالبان بازداشت شده و اعتراف کردند که در این قرارگاه برای انجام اعمال تروریستی تحت تعلیم قرار داشتند.

وی در ادمه گفت که این کودکان به وساطت مقام ولایت و نظر به حقوق اطفال و مصونیت جانی آن‌ها در منازعات جنگی، به مقام ولایت تسلیم داده شده و به خانواده‌های‌شان تحویل گردیدند. از خانواده‌های این کودکان تعهد گرفته شده که کودکان‌شان در مقرها و جاهایی که طالبان حضور دارند، رفت و آمد نکنند.

سخنگوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین در ادامه گفت، این تنها مورد نیست، بلکه طالبان بارها به خاطر رسیدن به مقاصد شوم‌شان، از کودکان استفاده کرده و اطفال را طعمه و قربانی اهداف‌شان قرار می‌دهند.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/01/16/dont-use-children-victim-for-your-goals/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading