بازتاب نیوز

پارلمان: مهمان خانه‌های خارجی‌ها از محل مسکونی انتقال داده شوند

٢٦ جدي ١٣٩٧ خبرگزاری افق

مجلس نمایندگان در انتقاد از قربانی شدن افراد ملکی در انفجار موتر بمب در مربوطات حوزه نهم شهر کابل، می‌گوید حکومت مکلف است برای جلوگیری تلفات غیرنظامیان، مهمان خانه خارجی‌ها را از منطقه مسکونی به جای دیگر انتقال دهد.

عبدالرووف ابراهیمی، رییس مجلس نمایندگان در نشست امروز مجلس گفت، انفجار بزدلانه و خائنانه که ازسوی دشمنان مردم افغانستان بر مهمان خانه‌ خارجی‎ها که دو شب پیش صورت گرفت از افراد ملکی به شمول زنان، کودکان و پیر مردان قربانی گرفته است.

آقای ابراهیمی افزود:«حکومت هرچه عاجل مهمان خانه یا پایگاه نظامی را از مناطق مسکونی که افراد ملکی و بی‌دفاع در آنجا زندگی می‌‌کنند به جای مطمئن که در اثر حملات دشمن برای مردم آسیب نرسد، انتقال دهد.»

از سوی‌هم غلام فاروق مجروح نماینده مردم هرات گفت مهمان خانه خارجی‌ها در حوزه نهم پایتخت آن‌هم در بین منازل مسکونی از چند سال به این سو از افراد ملکی قربانی می‎گیرد.

آقای مجروح تصریح کرد، در پی انفجار موتر بمب در کابل، ۱۵۰ تن از افراد ملکی کشته و زخمی شده‌اند.

وی می‌افزاید:«حکومت مکلف است برای حفظ جان شهروندان خود از خارجی بخواهد که مهمان خانه خود را از محل مسکونی به جای دیگر انتقال دهد تا ما در آینده شاهد چنین حملات خونین نباشیم.»

محمد هاشم فاریابی، نماینده مردم فاریاب در این نشست گفت: «متاسفانه کمپ خارجی‌ها در محل مسکونی واقع شده و همواره از مردم بی‌دفاع قربانی گرفته است.» این عضو مجلس تاکید کرد، مهمان خانه خارجی‌ها باید به جای دیگر انتقال داده شود تا از تلفات افراد ملکی جلوگیری شود.

شام روز شنبه انفجار موتر بمب در مربوطات حوزه نهم شهر کابل رخ‌داد که به گفته وزارت صحت عامه در نتیجه این انفجار ۴ تن جان باخته و دست‌کم ۱۱۳ تن دیگر زخمی شده‌اند.

اما شاهدان عینی آمار تلفات را بیشتر از رقمی می‌گویند که ازسوی وزارت صحت اعلام شده است. در نتیجه این انفجار در کنار تلفات افراد ملکی، خسارات مالی سنگین نیز به باشندگان محل وارد شده است.

مسوولیت این حمله را گروه طالبان به عهده گرفته و مدعی شده است در این انفجار تلفاتی به خارجی‌ها نیز وارد شده است.

گفته می‌شود از سال ۲۰۱۲ به این طرف چهار حمله انتحاری در نزدیکی ساختمان گرین ویلج جای که مهمان خانه خارجی ها و نهادهای غیر دولتی می‌باشد رخ‌داده است.

لینک اصلی: http://www.ufuqnews.com/archives/101801

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading