بازتاب نیوز

استقبال مجلس از تلاش‌های منطقه‌‌ای شورای عالی صلح

٢٦ جدي ١٣٩٧ جمهور نیوز


مجلس نمایندگان از آغاز تلاش‌های منطقه‌‌ای شورای عالی صلح کشور استقبال کرده و می‌گوید که بدون همکاری کشورهای همسایه تامین صلح در افغانستان مشکل است.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ عبدالرئوف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان در نشست امروز چهارشنبه (26 جدی) این مجلس گفت: "سفرهای اخیری هیات شورای صلح که بخاطر تنویر افکار عامه کشورهای منطقه و همسایه راه اندازی شده است، یک حرکت بجا و به مورد است و ما ضمن اینکه استقبال می‌کنیم تاکید می‌کنیم این سفرها بیشتر شود".

آقای ابراهیمی ابراز امیدواری کرد که مردم افغانستان با انجام این سفرها به منظور جلب همکاری کشورهای همسایه شاهد صلح در کشور باشند.

او گفت: "شکی نیست تا زمانیکه کشورهای همسایه ما در رابطه به صلح افغانستان همکاری نداشته باشند صلح در کشور یک امر مشکل خواهد بود؛ البته صلح تنها منافع افغانستان نیست بلکه منافع کشورهای همسایه و جهان نیز در تامین صلح در افغانستان نهفته است.

نمایندگان مجلس نیز ابراز امیدواری کردند که سفر آقای داودزی به پاکستان اقدام عملی و صادقانه این کشور را در راستای تامین صلح در افغانستان در پی داشته باشد.

عمر داودزی رییس دبیرخانه شورای عالی صلح و مشاور رییس جمهور در امور اجماع منطقه‌ای صلح، اواخر هفته گذشته به منظور جلب همکاری پاکستانی در روند صلح افغانستان به اسلامی آباد سفر کرد و با مقام‌های پاکستانی دیدار و گفتگو کرد.

آقای داودزی پس از بازگشت به کابل به خبرنگاران گفت که سفرش به اسلام آباد نتیجه بخش بوده و او توانسته نظر مقام‌های پاکستانی را در رابطه به همکاری در روند صلح افغانستان تغییردهد.

هیات شورای عالی صلح قرار است به برخی کشورهای دیگر همسایه نیز سفر کند.

عبدالله امینی- خبرگزاری جمهور

 

لینک اصلی: http://www.jomhornews.com/fa/news/112487/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از جمهور نیوز

آخرین خبر ها:

Loading