بازتاب نیوز

مجلس: نهادهای امنیتی برای بازگشایی راه‌های مواصلاتی غزنی هرچه فوری اقدام کنند

٢٦ جدي ١٣٩٧ جمهور نیوز


مجلس نمایندگان از نهادهای امنیتی کشور خواست که هرچه عاجل برای بازگشایی راه‌های مواصلاتی ولسوالی‌های غزنی اقدام کنند تا مردم از ظلم طالبان نجات یابند.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ عبدالرئوف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان در نشست امروز چهارشنبه (26 جدی) این مجلس گفت: "مشکل انسداد راه‌های مواصلاتی ولسوالی‌ها به مرکز غزنی از مشکلات عمده ای است که پیوسته نمایندگان مردم غزنی مطرح کرده اند. اخاذی‌های ظالمانه که از طرف مخالفان از مردم عادی صورت می‌گیرد یک فاجعه است".

آقای ابراهیمی افزود، وزارت‌های دفاع و داخله برای حل این مشکل یک برنامه به خصوصی را روی دست بگیرند تا مردم از چنگ طالبان نجات پیدا کنند.

این در حالی است که نمایندگان مردم غزنی در مجلس می‌گویند که طالبان مسلح از حدود 3 ماه به این طرف راه‌های پنج ولسوالی غزنی را مسدود کرده و از مسافران که در این مسیرها تردد می‌کنند جزیه می‌گیرند.

خداداد عرفانی نماینده مردم غزنی در مجلس گفت: "مردم غزنی احساس امنیت ندارند و سه مسیر ولسوالی‌های جاغوری، مالستان، ناور، اجرستان و جغتو از مسیرها گیلان- جاغوری، مسیر قره باغ و راه قیاق توسط طالبان مسدود شده است".

آقای عرفانی افزود که طالبان در این مسیرها به مردم اجازه رفت و آمد نمی‌دهند و کسانی که از مجبوریت می‌خواهند از این مسیرها عبور کنند باید به طالبان جزیه هنگفت دهند.

علی اکبر قاسمی دیگر نماینده غزنی هم گفت: "مخالفان در این مسیرها حتا از گاو، گوسفند و یک بوری کچالوی مسافران هم عشر و یا مالیه می‌گیرند".

به گفته او، مردم پنج ولسوالی غزنی به این نسبت نمی‌توانند حتی مریضان خود را به شفانه‌ها انتقال داده و تداوی کنند.

هفته گذشته، نمایندگان مردم غزنی در مجلس گفته بودند که وزارت‌های دفاع برای بازگشایی راه‌های مواصلاتی ولسوالی های 15 روز و وزارت داخله 7 روز مهلت خواسته اند.

اما؛ هم اکنون این نمایندگان می‌گویند که نهادهای امنیتی در قبال مردم غزنی احساس مسئولیت نمی‌کنند و مردم سخت در عذاب اند.

عبدالله امینی- خبرگزاری جمهور

 

لینک اصلی: http://www.jomhornews.com/fa/news/112485/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از جمهور نیوز

آخرین خبر ها:

Loading