بازتاب نیوز

اعلام آماده گی عربستان سعودی برای مساعدت در پروسه صلح

٢٦ جدي ١٣٩٧ خبرگزاری آریانا نیوز

آریانانیوز: عربستان سعودی آماده است که به درخواست حکومت افغانستان در راستای گفتگوهای صلح همکاری کند…

(اين مطلب در خبرنامه اى که از سوى دفتر شوراى امنيت ملى بيان شده است)

منبع افزوده است که داکتر حمدالله محب مشاور امنیت ملی جمهوری اسلامی افغانستان در سفر به عربستان سعودی با داكتر مساعد العيبان مشاور امنیت ملی و جنرال خالد الحميدان ریيس استخبارات آن کشور و همچنان با جنرال عبدالاله الصالح سکرتر جنرال ایتلاف کشورهای اسلامی برای مبارزه علیه تروریزم به گونه جداگانه دیدار کرد.

منبع مى نويسد که در این دیدارها در خصوص روند صلح به مالکیت و‌ رهبری افغان‌ها، مبارزه مشترک علیه تروریزم، همکاری های دوجانبه و چندجانبه بحث های مفصل انجام شد.

در خبرنامه علاوه شده است که در دیدار با مشاور امنیت ملی عربستان سعودی روی ایجاد و تقویت میکانیزم های موثر در سطح دوجانبه و چندجانبه بحث گردید.

منبع اضافه کرده است که جانب عربستان از پروسه صلح در افغانستان و روندهای که منتج به تامین امنیت منطقه گردد، حمایت نموده، تاکید ورزید که کشورش آماده است به درخواست حکومت افغانستان در این راستا همکاری همه جانبه نماید.

منبع مى نگارد که در دیدار با سکرتر جنرال ایتلاف کشورهای اسلامی برای مبارزه علیه تروریزم از افغانستان تقاضا شد تا نماینده را به نهاد متذکره معرفی نماید که در اشتراک با سایر کشورهای اسلامی و متحدین شان در امر مبارزه با تروریزم همکاری های مشترک صورت گیرد.

سکرتر جنرال ایتلاف مذکور با اشاره به اهمیت و جایگاه افغانستان در منطقه و جهان، اطمینان داد که در سطوح مختلف در کنار افغانستان خواهد ماند.

داکتر محب مشاور امنیت ملی کشور ضمن تاکید بر همکاری های مشترک در راستای مبارزه علیه تروریزم، از این پیشنهاد ایتلاف کشورهای اسلامی برای مبارزه علیه تروریزم استقبال کرد.

در این دیدار فیصله به عمل آمد تا ایتلاف یادشده و جانب افغانستان پلان های عملی را برای مبارزه مشترک علیه تروریزم تهیه و جهت اجرایی شدن آنها اقدامات هماهنگ نمایند.

بر بنياد معلومات خبرنامه، مشاور امنیت ملی کشور در پایان دیدارها با مقامات ارشد عربستان سعودی، به ادای حج عمره رفت و برای برقراری صلح و‌ ثبات پایدار در افغانستان به درگاه خداوند متعال اتحاف دعا نمود.

لینک اصلی: https://ariananews.co/news/%D8%A2%D9%85%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%B9%D8%B1%D8%A8%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%B3%D8%A7%D8%B9%D8%AF%D8%AA-%D9%BE%D8%B1%D9%88%D8%B3%D9%87-%D8%B5%D9%84%D8%AD.html/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری آریانا نیوز

آخرین خبر ها:

Loading