بازتاب نیوز

رئیس ستاد ارتش، رهبری جنگ در شاهراه جوزجان-بلخ را به عهده گرفت

٢٦ جدي ١٣٩٧ هشدار - رسانه تحقیقی

شریف یفتلی، رئیس ستاد ارتش به ولایت جوزجان رفته و رهبری عملیات پاک‌سازی شاهراه جوزجان – بلخ را به دست گرفته است.

وزارت دفاع با نشر خبرنامه‌ای گفته است که شریف یفتلی رئیس ستاد ارتش در جریان سفر خود به شمال افغانستان، صبح امروز به ولایت جوزجان رفته و رهبری عملیات پاکسازی شاهراه جوزجان – بلخ را به دست گرفته است.

در خبرنامه آمده است که رئیس ستاد ارتش در سفر به شهر شبرغان، با معاون والی جوزجان و رئیس شورای ولایتی دیدار کرده است.

آقای یفتلی در این سفر گفته است: “دولت و رهبری ارگان های دفاعی و امنیتی برای فراگیر ساختن امنیت در شمال و شمال-شرق توجه جدی دارند و به زودی برنامه های شان را عملی خواهند کرد”.

او گفته است که مناطق وسیعی از وجود تروریستان پاک‌سازی شده و قطعات نیروهای ارتش در حال پیشروی هستند.

شاهراه شماره یک جوزجان – بلخ که مسیر انتقال کالاهای بازرگانی از بندر آقینه به مزار شریف و گذشته از آن به مرکز افغانستان میباشد و همچنان ولایت های جوزجان، فاریاب و سرپل را به کابل وصل می سازد، در یک ماه اخیر در وضعیت بسیار بد امنیتی قرار دارد.

در این مدت در ولسوالی چهاربولک ولایت بلخ ۳۷ سرباز امنیتی و در ولسوالی فیض­آباد جوزجان نزدیک به ۲۰ سرباز امنیتی در حمله طالبان جان باخته اند و به گفته اعضای شوراهای ولایتی، پاسگاه های موجود در این شاهراه از سوی طالبان تصرف شده است.

مقام‌های شورای‌های ولایتی بلخ و جوزجان مدعی اند که اکنون طالبان از ولسوالی فیض­آباد الی ولسوالی بلخ بر این شاهراه کنترل کامل دارند.

ناامن شدن این شاهراه مهم اقتصادی، تاجران افغان در ولایات شمالی را به شدت نگران کرده است. تاجران افغان می گویند، در صورت تأمین نشدن امنیت در این شاهراه، رکود اقتصادی در شمال افغانستان به میان خواهد آمد.

گروه طالبان، پنج روز قبل بیش از ۲۰ عراده موترهای بلند تناژ که اموال تاجران را از بندر آقینه به ولایت بلخ انتقال می‌داد را در این شاهراه متوقف کرده و با خود بردند.

لینک اصلی: https://www.hushdar.com/1397/10/26/4270/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از هشدار - رسانه تحقیقی

آخرین خبر ها:

Loading