بازتاب نیوز

جنرال روزهای دشوار از مقامش کنار رفت

٢٦ جدي ١٣٩٧ هشدار - رسانه تحقیقی

سترجنرال مراد علی مراد، معاون وزیر دفاع و رئیس گارنیزیون کابل که پس از چاشت امروز ( چهارشنبه ۲۶ جدی) در جمع نیروهای گارنیزیون کابل صحبت می‌کرد گفت” به دلیل بی‌عدالتی و بی اعتمادی از مقامش استعفا کرده و پس از این از راه‌های دیگر برای تحقق آرزوهای نیروهای امنیتی تلاش خواهد کرد”.

جنرال مراد گفت “سایه بی عدالتی بالای آرزوی نیروهای امنیتی افغانستان افتاده است” به این دلیل از مقامش استعفا می‌کند و تصمیم گرفته به فعالیت‌های سیاسی برای تقویت دموکراسی و تشکیل حکومتی که از آرزوهای این نیروها دفاع کند، بپردازد.

آقای مراد گفت باید برای حکومتی که در تحقق آرزوی‌های نیروهای امنیتی توجه کند و مردم از آن رنج نبرد تلاش کنیم. او خطاب به نیروهای امنیتی گفت در هرجا که باشد و هر فعالیتی را که انجام دهد به نقش نیروهای امنیتی اهمیت می‌دهد و برای تحقق آرمان‌های این نیروها تلاش خواهد کرد.

جنرال مراد در سال ۱۳۵۸ از دانشگاه نظامی افغانستان از رشته توپچی فارغ شده است. از آن زمان تاکنون که نزدیک چهل سال می‌شود در بخش‌های مختلف نظامی کار کرده است و مهترین آن فرماندهی عمومی نیروهای زمینی، معاونت ستاد ارتش، معاونت ارشد وزارت داخله و معاونت وزیردفاع و رئیس گارنیزیون کابل بوده است.

جنرال مراد به دلیل شرکت کردن در جنگ‌های سخت در مقابل طالبان در میان جامعه، از شهرت خوبی برخوردار است؛ اما در دوره حکومت وحدت ملی، نقش‌های که به او داده شد بی‌ثبات و توام با ملاحظات سیاسی بود که سبب نارضایتی او از رهبری حکومت محسوب می‌شود.

این درحالی است که گفته می‌شود قرار است جنرال مراد به عنوان یکی از معاونان رحمت الله نبیل در رقابت انتخابات ریاست جمهوری آینده شرکت کند.

لینک اصلی: https://www.hushdar.com/1397/10/26/4268/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از هشدار - رسانه تحقیقی

آخرین خبر ها:

Loading