بازتاب نیوز

مجلس: حکومت باید هرچه زودتر اقامت‌ گاه‌های خارجی را از بخش‌های رهایشی دور کند

٢٦ جدي ١٣٩٧ خبر تلویزیون یک

2019-01-16 | 45 دقيقه پيش

درپی حمله موتر بمب بر اردوگاه گرین ولیج در کابل، مجلس نمایندگان از حکومت میخواهد هرچه زودتر مهمان خانه ها واردوگاه های نیروهای خارجی از بخش های مسکونی به محل های دیگر انتقال یابند. وزارت امور داخله نیز گفته است که انتقال مهمان خانه واردوگاه های نیروهای خارجی را از محل های مسکونی روی دست دارند

انفجاری قوی در نزدیکی اردوگاه نیروهای خارجی در مربوطات حوزه نهم امنیتی، دست کم چهار کشته و ۱۱۴زخمی بر جاگذاشت.

این انفجار خونین امروز در نشست مجلس با واکنش نمایندگان روبرو شد. برخی نماینده گان چون غلام فاروق مجروح و حاجی هاشم می‌گویند که در سال های پسین همواره مردم ملکی قربانی حملاتی بوده اند که هدف اردوگاه ها و مهمان خانه‌های نیروهای خارجی بوده است ازینرو باید این نهادها از میان خانه های مسکونی دور شوند.

کابل مدت ها است که گواه ده ها انفجار مرگبار بوده است و این حمله ها بیشتر جان غیرنظامیان را گرفته است. عبدالرووف ابراهیمی رییس مجلس نمایندگان برای کاهش تلفات افراد ملکی، انتقال اردوگاه ها و مهمان خانه های خارجی از محل های مسکونی به جاهای غیرمسکونی را گزینه‌ای خوبی عنوان کرد.

تنها اردوگاه گرین ولیج در منطقه قابل بای چهار بار مورد حمله انتحاری وانفجاری قرار گرفته است چندی پیش هم یک شرکت امنیتی مورد حمله موتر بمب قرار گرفت که ده کشته برجا گذاشت.

نجیب دانش سخنگوی وزارت امور داخله افغانستان در مورد گفت که وزارت داخله در نظردارد تا برای بیرون رفت از این معضل، دست به کار شوند

پس از هر رویدادی نهادهای امنیتی از تلاش های جدی برای جلوگیری از حمله های انتحاری وانفجاری در پایتخت سخن می زنند اما باور ها براین است که تلاش های نیروهای امنیتی تا کنون موثریت کمتری در کار جلوگیری ازاین چنین حمله ها داشته است.

جهت تامین امنیت بهتر، حکومت پیش از این نیز اعلام کرده است که نهادهای دولتی و حتا سفارت ها در قالب ساحه سبر از میان مناطق رهایشی دور شوند و به ساحه دارالامان کابل انتقال یابند این پروژه تا هنوز عملن نشده و مسوولان گفته اند که کار تکمیل آن نزدیک به پنج سال زمان را خواهد گرفت.

1TVNews.af

لینک اصلی: http://www.1tvnews.af/fa/news/afghanistan/37048-2019-01-16-12-39-11

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبر تلویزیون یک

آخرین خبر ها:

Loading