بازتاب نیوز

چه کسانی برای انتخابات ریاست جمهوری آماده ثبت نام هستند؟

٢٦ جدي ١٣٩٧ آریانا خبر

گلبدین‌حکمتیار به حیث نامزد در انتخابات ریاست جمهوری آینده حضور خواهد یافت.

حزب اسلامی به رهبری آقای حکمتیار ظاهراٌ با هیچ تکت انتخاباتی به توافق نرسیده است، ازینرو رهبر این حزب تصمیم دارد تا در یک تکت واحد در انتخابات ریاست جمهوری آینده حضور یابد.

یکی از اعضای رهبری حزب اسلامی می‌گوید، رایزنی‌ها برای انتخاب معاونان گلبدین‌حکمتیار، جریان دارد.

همایون جریر، عضو ارشد این حزب درین مورد اظهار می‌دارد: “مشوره‌ها جریان دارد ممکن تاریخ ثبت نام نامزدن هم تغییر کند اما آقای حکمتیار خودش نامزد است و اگر تاریخ تغییر هم نکند آماده است تا ثبت نام کند.”

از سوی هم پس از بحث های طویل و نفس گیر تکت‌های انتخاباتی اشرف غنی، عبدالله عبدالله و حنیف اتمر نیز به لبه پایانی رسیده اند.

منابع به آریانانیوز می‌گویند که در تیم انتخاباتی آقای غنی کرسی‌های صدارت و ریاست اجرایی وجود ندارد و وی با سروردانش، معاون دوم اش و صلاح الدین ربانی، منحیث معاون اول به مبارزات انتخاباتی خواهد رفت.

همچنان برخی دیدگاه ها نیز وجود دارد که در تکت آقای غنی معاون سوم نیز است  اما این خبر از سوی وی تایید نشده است.

نذیر احمدزی، عضو مجلس نمایندگان در مورد چنین می‌گوید: “امروز یا فردا مطابق به قانون رییس جمهور معاون اول خود را هم اعلام کرده و ثبت نام میکند.”

با این حال سرنوشت عبدالرشید دوستم، که منحیث بانک رای در انتخابات یاد می‌شود تا اکنون روشن نیست، اما عبدالله قرلق، معاون حزب جنبش می‌گوید که به زودی سرنوشت وی روشن خواهد شد.

آقای قرلق بیان می‌دارد: “امروز یا فردا حتماٌ معلوم می شود که جناب معاون اول با رییس جمهور می رود یا با اتمر.”

همچنان عبدالله، عبدالله نیز تلاش دارد که با یک تکت واحد وارد انتخابات ریاست جمهوری شود اما در مورد معاونان اش هنوز جزییات در دست نیست.

امید میثم، معاون سخنگوی ریاست اجراییه می‌گوید:”رییس اجراییه از هیچ تکتی پشتیبانی نمی‌کند اما احتمال دارد که خودش نامزد ریاست جمهوری باشد.”

این در حالیست که آقایان هریک زلمی رسول، نورالحق علومی، عبدالطیف پدرام، حکیم تورسن و سید نورالله جلیلی نام های شان را در فهرست نامزدان احتمالی ریاست جمهوری ثبت کرده اند.   

لینک اصلی: https://ariananews.af/293453/?lang=fa

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آریانا خبر

آخرین خبر ها:

Loading