بازتاب نیوز

در رأی‌گیری پارلمان بریتانیا صدراعظم این‌کشور ابقا شد

٢٦ جدي ١٣٩٧ رادیو اروپای آزاد

در رأی‌گیری شب گذشته ۳۰۶ عضو پارلمان برای صدراعظم رأی منفی و ۳۲۵ عضو رأی مثبت داند و او توانست که با تفاوت ۱۹ رای در سمت خود باقی بماند.

صدراعظم ترزا می از این نتیجه استقبال نموده تعهد کرد که تلاش‌های خود برای عملی ساختن بریگزیت را ادامه می‌دهد.

وی می‌گوید:

"من خوشحالم که پارلمان امشب به حکومت رأی اعتماد داد. من این مسئولیت را سهل نمی‌پندارم و حکومت من به تلاش خود برای افزایش شفافیت، تضمین امنیت و نیرومند ساختن اتحاد ما ادامه خواهد داد. و بلی، ما هم‌چنین به تلاش‌های خود ادامه می‌دهیم تا وعده جدی را که به مردم این‌کشور دادیم که نتایج همه پرسی را تطبیق می‌کنیم و از اتحادیه اروپا خارج می‌شویم، عملی سازیم."

مردم بریتانیا در نتیجه همه پرسی ۲۳ جون ۲۰۱۶ خارج شدن از اتحادیه اروپا را انتخاب کردند.

با این‌که کارشناسان توقع داشتند که پارلمان پلان بریگزیت را رد خواهد کرد ولی تفاوت آرا که ۴۳۲ در برابر ۲۰۲ بود صدراعظم را حیران ساخت.

این شکست، بریگزیت یا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا را که ضرب الاجل آن ۲۹ مارچ است بر هم زد.

کارشناسان هشدار می‌دهند که اگر کدام پلان از سوی لندن تصویب نشود بریتانیا با هرج و مرج اقتصادی روبه‌رو خواهد شد.

صدراعظم ترزا می وعده نمود که در باره اقدامات آینده خود با اعضای پارلمان مشوره می‌کند ولی نگفت که چه گام‌های خواهد برداشت.

برخی کارشناسان سیاسی می‌گویند که به احتمال قوی حکومت بریتانیا تاریخ خروج این کشور از اتحادیه اروپا را به تأخیر خواهد انداخت یا حتی همه پرسی جدیدی برگزار خواهد کرد.

ژان کلود یونکر، رئیس کمیسیون اروپا گفت رد پلان صدراعظم ترزا می خطر خروج غیر منظم بریتانیا از اتحادیه اروپا را افزایش می‌دهد.

لینک اصلی: https://da.azadiradio.com/a/29714672.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو اروپای آزاد

آخرین خبر ها:

Loading