بازتاب نیوز

پیشنهاد وزارت داخله به مجلس نمایندگان افغانستان برای تصویت قانون برخورد پولیس با افراد مهم

٢٧ جدي ١٣٩٧ خبرنامه

وزارت داخله با تاکید بر نبودن قانون برخورد و رفتار پولیس با اشخاص مهم، گفته است که این وزارت به پارلمان افغانستان پیشنهاد می‌نماید تا قانون چگونگی برخورد پولیس با شخصیت‌ها و چهره‌های مهم را تصویب نماید که در روشنایی آن، پولیس بتواند رفتار و برخورد خویش را وفق دهد.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله در یک اعلامیه گفته است، متاسفانه و یا خوشبختانه هیچ قانون و مقرره‌ای که برخورد و رفتار پولیس را با آن‌هایی که خود را آدم مهم، معزز، با نفوذ و یا وی.ای.پی قلمداد می‌نمایند، وجود ندارد.

سخنگوی این وزارت در ادامه تأکید کرده است: “آن‌چه وجود دارد، قانون برای همه است”.

این وزارت در ادامه گفته است که وقتی پولیس با “معزز قانون‌شکن” و مهم‌های “قانون‌ستیز” روبرو می‌شود، توقع این صنف و قشر جامعه این است که پولیس قانون را تعطیل و تعلیق کند و به آن‌ها “سلامی بزند”.

دانش در ادامه تاکید کرده است: “وزارت امورداخله به حضور ولسی جرگه افغانستان پیشنهاد می‌نماید که لطفا قانون آدم‌های مهم را تصویب نماید که در روشنایی آن پولیس بتواند رفتار و برخورد خویش را وفق دهد. اگر برای چنین کاری فرصت در اختیار ندارند، بهتر است فیصله‌ای صادر نمایند که در روشنایی آن، ما بتوانیم رفتار پولیس با “معزز قانون شکن” و “قانون ستیزهای با نفوذ” را مدیریت نماییم”.

لینک اصلی: http://khabarnama.net/blog/2019/01/17/the-afghan-ministry-of-interior-proposes-to-the-afghan-house-of-representatives-to-enforce-a-law-on-police-treatment-with-key-people/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرنامه

آخرین خبر ها:

Loading