بازتاب نیوز

سه فرمانده و ۶ عضو گروه تروریستی داعش در ننگرهار کشته شدند

٢٧ جدي ١٣٩٧ هشدار - رسانه تحقیقی

وزارت دفاع اعلام کرده است که نیروهای ارتش مواضع افراد وابسته به گروه تروریستی داعش را در ولایت ننگرهار هدف قرار داده‌اند.

وزارت دفاع با نشر خبرنامه‌ای گفته است که نیروهای ارتش، عملیاتی را به منظور پاک‌سازی ولسوالی اچین ولایت ننگرهار از افراد وابسته به گروه تروریستی داعش راه‌اندازی کردند.

در خبرنامه آمده است: “در نتیجه عملیات تصفیوی نیروهای ارتش در ولسوالی اچین ولایت ننگرهار، ۹ تروریست داعشی به شمول ۳ تن از فرماندهان محلی شان کشته شده اند”.

ولایت ننگرهار مرکز گروه داعش در افغانستان محسوب می‌شود و سایر گروه‌های تروریستی به شمول طالبان هم در آن حضور گسترده دارند. گروه داعش چند سال است که در ولایت ننگرهار، بعضی ولایت‌های شمالی و جنوبی افغانستان فعالیت دارد.

ننگرهار یکی از مراکز مهم فعالیت این گروه در سال‌های گذشته بود و برای از بین بردن این گروه نیروهای دولتی افغانستان با هماهنگی نیروهای خارجی بیشترین علمیات را برضد این گروه انجام دادند.

هرچند در نتیجه عملیات نیروهای امنیتی، فعالیت گروه داعش در شرق کشور کاهش یافته؛ اما از بین نرفته است. هر از چندگاهی افراد این گروه در مربوطات ولایت ننگرهار، کابل و شماری دیگر از ولایات دست به عملیات انتحاری و گروگان گیری می‌زند.

حکومت افغانستان می‌گوید گروه داعش در کشور سرکوب شده است؛ اما بعضی از مقامات امریکایی پس از اعلام تصمیم خروج هفت هزار نیروهای امریکایی از افغانستان، ابراز نگرانی کردند که داعش در افغانستان هنوز هم یک چالش جدی است. باید امریکا تهدید این گروه را نادیده نگرفته و نیروهای این کشور افغانستان را ترک نکنند.

لینک اصلی: https://www.hushdar.com/1397/10/27/4274/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از هشدار - رسانه تحقیقی

آخرین خبر ها:

Loading