بازتاب نیوز

خلیلزاد: اگر طالبان مایل به جنگ باشند، امریکا با آنها خواهد جنگید

٢٧ جدي ١٣٩٧ خبرگزاری یاش

خبرگزاری یاش: زلمی خلیلزاد، نماینده خاص امریکا در روند صلح افغانستان می‌گوید اگر طالبان مایل به ادامه جنگ باشند، ایالات متحده با آنها خواهد جنگید و در این مبارزه در کنار دولت افغانستان قرار خواهد داشت.

آقای خلیلزاد روز گذشته (چهارشنبه، ۲۶ جدی) در گفت‌وگو با شماری از خبرنگاران در سفارت امریکا در کابل گفت: «اگر طالبان بخواهند صحبت کنند، صحبت می‌کنیم. اگر بخواهند بجنگند، می‌جنگیم. امیدواری ما این است که طالبان صلح را انتخاب کنند».

نماینده امریکا در امور صلح افغانستان تاکید کرد: «اما اگر انتخاب کنند که پای میز مذاکره حاضر نشوند، اگر به جنگ ادامه بدهند، امریکا در کنار مردم و دولت افغانستان قرار گرفته و از آنها حمایت خواهد کرد».

این گفته‌ها پس از آن ابراز شده است که طالبان طی نشر اعلامیه‌ای به امریکا هشدار به تعویق گفت‌وگوهای صلح با امریکا دادند.

آقای خلیلزاد که در ادامه سفرهایش به کشورهای منطقه در کابل صحبت می‌کرد، گفت که تمام منطقه به این نتیجه رسیده‌اند که برای رسیدن به صلح در افغانستان، نیاز است تا طالبان با دولت افغانستان مذاکره کنند.

طالبان همواره گفته‌اند که طرف گفت‌وگوهای آنها فقط امریکا است و در حضور نیروهای خارجی در افغانستان، با دولت این کشور مذاکره نخواهند کرد.

یکی از تقاضاهای اصلی طالبان برای مذاکره، خروج سربازان امریکایی از افغانستان بوده است. ولی کاخ سفید هنوز در این رابطه پاسخ مشخصی ارائه نکرده است.

لینک اصلی: https://yash.news/?p=28421

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری یاش

آخرین خبر ها:

Loading