بازتاب نیوز

کنایه سنگین وزارت داخله به شورای ملی؛ لطفا برای "معززین با نفوذ و قانون ستیز" قانون بسازید

٢٧ جدي ١٣٩٧ جمهور نیوز


وزارت امور داخله درخواست اعضای شورای ملی مبنی بر خورد استثنایی پولیس با آنان را رد کرده است.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ وزارت داخله اخیراً تدابیری را در سطح شهر کابل برای جلوگیری از گشت و گذار افراد مسلح غیر مسئول در سطح شهر کابل به اجرا گذاشته است. برخی اعضای شورای ملی ادعا دارند که این تدابیر در برخی موارد سبب توهین به آنان شده است.

این اعضای شورای ملی همچنان از وزارت امور داخله خواسته‌اند که عزت و جایگاه آنان را در سطح شهر جداً در نظر بگیرد.

اما وزارت امور داخله با کنایه سنگین به این اظهارات اعضای شورای ملی واکنش نشان داده است.

وزارت امور داخله:" متاسفانه و یا خوشبختانه هیچ قانون و مقرره‌ای که برخورد و رفتار پولیس را با آنهایی که خود را آدم مهم، معزز با نفوذ و یا وی ای پی قلمداد می‌نمایند وجود ندارد. آنچه وجود دارد قانون برای همه است."

در بیانیه وزارت امور داخله آمده:" وقتی پولیس با "معزز قانون شکن و مهم‌های قانون ستیز" روبرو می‌شود توقع این صنف و قشرجامعه این است که پولیس قانون را به تعطیل و تعلیق گذاشته و به آنها سلامی بزند."

در بیانیه آمده:"وزارت امور داخله به حضور ولسی جرگه افغانستان پیشنهاد می‌نماید که لطفا قانون آدم‌های مهم را تصویب نماید که در روشنایی آن پولیس بتواند رفتار و برخورد خویش را وفق دهد. اگر برای چنین کاری فرصت در اختیار ندارند، بهتر است فیصله‌ای صادر نمایند که در روشنایی آن ما بتوانیم رفتار پولیس با"معزز قانون شکن و قانون ستیزهای با نفوذ" را مدیریت نماییم."

وزارت امور داخله تاکید کرده که تحکیم وقار پولیس تحکیم وقار افغانستان است.

خبرگزاری جمهور- کابل

 

لینک اصلی: http://www.jomhornews.com/fa/news/112518/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از جمهور نیوز

آخرین خبر ها:

Loading