بازتاب نیوز

فرامز تمنا برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ثبت نام کرد

٢٧ جدي ١٣٩٧ هشدار - رسانه تحقیقی

فرامرز تمنا، امروز پنج‌شنبه(۲۷ جدی) به گونه‌ی رسمی خود را برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری سال آینده ثبت نام کرد.

فرامرز تمنا، هفتمین نامزد انتخابات ریاست جمهوری است که تا این دم، با دو معاون خود در دفتر مرکزی کمیسیون انتخابات ثبت نام کرده است.

سید قیاس سعیدی معاون اول و محمد امین رشادت معاون دوم آقای تمنا هستند که امروز به کمیسیون انتخابات رفته و در انتخابات ریاست جمهوری پیشرو ثبت نام کرده اند. فرامز تمنا، چند سال قبل به عنوان رئیس مرکز مطالعات استراتیژیک وزارت خارجه افغانستان کار می کرد.

او مدرک دوکتورا در رشته‌ی علوم سیاسی و روابط بین‌الملل دارد و تا کنون در دانشگاه‌های مختلف به عنوان استاد به دانشجویان تدریس کرده است. معاونین آقای تمنا نیز ظاهرا تجربه‌ی تدریس در دانشگاه‌های افغانستان را داشته‌اند و از چهره‌های علمی به شمار می‌روند.

روند ثبت نام نامزدان انتخابات ریاست جمهوری، به تاریخ ۱۳ ماه جاری به گونه‌ی رسمی آغاز شد.

تا کنون عبداللطیف پدرام، حکیم تورسن، سید نورالله جلیلی، عنایت‌الله حفیظ، زلمی رسول، نورالحق علومى و فرامز تمنا افرادی هستند که در انتخابات ریاست جمهوری پیشرو موفق به ثبت نام شده‌اند.

عبدالعزیز ابراهیمی، معاون سخن‌گوی کمیسیون انتخابات به هشدار گفته است که ۷۳ تن بسته‌های معلوماتی انتخابات ریاست جمهوری پیش‌رو را دریافت کرده اند و در این میان دو بانو نیز شامل هستند.

بر اساس تقویم جدید کمیسیون انتخابات، قرار است انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای ولایتی، شوراهای ولسوالی و انتخابات پارلمانی ولایت غزنی هم‌زمان با هم در ۲۹ سرطان سال آینده برگزار شود.

لینک اصلی: https://www.hushdar.com/1397/10/27/4277/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از هشدار - رسانه تحقیقی

آخرین خبر ها:

Loading