بازتاب نیوز

کشته و زخمی شدن ​۶۷ طالب در بادغیس

٢٧ جدي ١٣٩٧ پایگاه خبری پیام آفتاب

به گزارش خبرگزاری پیام آفتاب، «جمشید شهابی»، سخنگوی والی بادغیس گفت که در نتیجه عملیات مشترک نیروهای کوماندو، اردوی ملی، پولیس ملی، پولیس محلی، خیزش‌های مردمی و قطعه ضربتی ریاست امنیت ملی در منطقه بند شرم، گنده آب، بلند کوه، بند سبزک، چشمه شیرین و لامان بادغیس، ۳۹ تن از طالبان کشته و ۲۸ تن دیگرشان زخمی شدند.

او در ادامه اظهار داشت که در جریان این عملیات ۳۶ عراده موتر سایکل و ۳۰ میل سلاح مختلف النوع مخالفین مسلح دولت تخریب، ۲۰ عراده موتر سایکل، دو میل کلاشنکوف و یک میل راکت انداز از گروه طالبان به دست نیروهای امنیتی افتاده‌اند.

به گفته وی، در این عملیات، ۳ تن از نیروهای امنیتی شهید و ۴ تن دیگر زخم برداشتند.

سخنگوی والی بادغیس تآکید کرد که این عملیات را قول اردوی ۲۰۷ ظفر در هماهنگی با مسئولین ملکی و نظامی بادغیس آغاز نموده تا سرکوب مخالفین ادامه پیدا خواهد کرد.

این در حالی است که بادغیس در این اواخیر دستخوش تحولات نظامی و جنگی شده‌است که این تحولات باعث تلفات سنگین طالبان و نیروهای امنیتی گردیده‌است.

مرتضی کریمی، خبرنگار پیام آفتاب در هرات

لینک اصلی: http://www.payam-aftab.com/fa/doc/news/87795/%DA%A9%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%B2%D8%AE%D9%85%DB%8C-%D8%B4%D8%AF%D9%86-%DB%B6%DB%B7-%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8-%D8%A8%D8%A7%D8%AF%D8%BA%DB%8C%D8%B3

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پایگاه خبری پیام آفتاب

آخرین خبر ها:

Loading