بازتاب نیوز

وزارت داخله خطاب به پارلمان: پولیس به زورگویان سلامی نمی‌زند

٨ قوس -٦٢٣ خبرگزاری افق

وزارت امور داخله در واکنش به انتقاد اعضای مجلس نمایندگان از آنچه که بی‌عزتی در بازرسی پولیس به اعضای پارلمان خوانده می‌شود، می‌گوید پولیس به افراد «معزز قانون شکن» و «قانون ستیز»سلامی نمی‌زند بل با آنها مطابق قانون برخورد می‌کند.

نجیب دانش سخنگوی وزارت امور داخله در صفحه رسمی فسبوک خود نوشته است وقتی پولیس با « معزز قانون شکن » و مهم‌های « قانون ستیز » روبرو می‌شود توقع این قشر جامعه این است که پولیس قانون را تعطیل وتعلیق کند و به آنها سلامی بزند.

آقای دانش افزده متاسفانه ویا خوشبختانه هیچ قانون و مقرره‌ی که برخورد و رفتار پولیس را با آنهایی که خود را آدم مهم، معزز و با نفوذ قلمداد می‌کنند وجود ندارد، آنچه که وجود دارد قانون برای همه است.

وزار ت امور داخله در روزهای اخیر چک پاینت‌های سیار خود را به هدف بازرسی موترها و پاک کردن فیلم از شیشه موترهای زورمندان در جاده‌های پایتخت افزایش داده است.

شماری از اعضای مجلس نمایندگان در نشست علنی روز گذشته مجلس، متوقف کردن موترهای‌شان در چک پاینت‌های بازرسی را بی‌عزتی در برابر اعضای مجلس نمایندگان عنوان کردند و از وزارت امور داخله خواستند که از این کارشان دست بردارند.

اما سخنگوی وزارت امور داخله می‌گوید تا کنون مقرره‌ی که بتواند پولیس را در تفکیک افراد «قانون شکن و قانون ستیز» کمک کند وجود ندارد.

وزارت امور داخله از مجلس نمایندگان خواسته است؛ قانون آدم‌های مهم را تصویب نماید که در روشنایی آن پولیس بتواند رفتار و برخورد خویش را وفق دهد.

آقای دانش در ادامه افزوده اگر پارلمان برای چنین کاری فرصت در اختیار ندارد بهتر است فیصله‌ی را صادر نماید که در روشنایی آن ما بتوانیم رفتار پولیس با« معزز قانون شکن » و« قانون ستیزهای بانفوذ » را مدیریت نماییم.

این درحالی است که پیش از این وزارت امور داخله از پولیس خواسته بود زمانی که زورمندان و افراد دیگر که در شیشه موترهای شان فیلم نصب کرده‌اند از راننده آن بخواهد که آن را پاک و اشغال‌های آن را خودشان در موتر خود انتقال دهند.

لینک اصلی: http://www.ufuqnews.com/archives/101907

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading