بازتاب نیوز

فرانسه پرتاب ماهواره از سوی ایران را محکوم کرد

٩ دلو ١٣٩٧ خبرگزاری افق

فرانسه روز چهارشنبه ضمن محکوم کردن تلاش اخیر ایران برای قرار دادن یک ماهواره در مدار زمین، از تهران خواست تمامی آزمایشهای موشکهای بالستیک خود را متوقف کند.

به گزارش افق به نقل از یورو نیوز،‌ به گفته دولت فرانسه ایران در تلاش اخیر خود برای ارسال ماهواره به مدار زمین از فناوری موشک های دور برد استفاده کرده است. پاریس تاکید کرده است که آزمایش موشکهای بالستیک از سوی ایران نقض قطعنامه های سازمان ملل متحد محسوب می شود.

فرانسه طی دو سال اخیر و همزمان با مخالفت دونالد ترامپ، رئیس جمهوری امریکا بر لزوم گفتگو با تهران بر سر برنامه موشکی این کشور تاکی کرده بود. این در حالی است که ایران مذاکره بر سر برنامه موشکی خود را رد کرده است.

آنیس ون در مول، سخنگوی وزارت خارجه فرانسه در مورد پرتاب شکست خورده یک ماهواره از سوی ایران گفت: «برنامه [موشکهای] بالستیک ایران اسباب نگرانی جامعه جهانی و فرانسه را فراهم کرده است.»

مقامات ایران روز سه شنبه اعلام کردند که پرتاب ماهواره «پیام امیرکبیر» موفقیت آمیز نبوده و این ماهواره در مدار قرار نگرفته است. مقامات ایران بر تلاش مجدد برای پرتاب ماهواره ای دیگر طی ماههای آینده تاکید کرده اند.

لینک اصلی: http://www.ufuqnews.com/archives/101920

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری افق

آخرین خبر ها:

Loading