بازتاب نیوز

قوماندان امنيه ولسوالى شینواری پروان کشته شد

١٧ دلو ١٣٩٧ آژانس خبری پژواک

پروان (پژواک، ۲۷جدی ۹۷): در نتیجه درگیری مسلحانه بین نیروهای افغان در ولسوالی شینواری ولایت پروان، بشمول قوماندان امنيه ولسوالى دو نيروى امنيتى کشته و یک تن ديگر جراحت برداشته است.

الوزی احمدی قوماندان مرکز هماهنگی نیروهای امنیتی در ولایت پروان به آژانس خبرى پژواک گفت  که اين درگيرى ساعت ١١ قبل از ظهر امروز آغاز و تا هنوز (٢ بعد از ظهر) هم در ولسوالی شینواری ادامه دارد.

وی گفت که در این درگیری "نور آغا سالنگی" قوماندان امنیه ولسوالى کشته شده  و"افسر خان "قوماندان تولی کندک سوم پیاده پروان زخمى گردیده اند.

یک منبع امنیتی درپروان که نخواست نامش گرفته شود، می گوید که "گل آقا" و قوماندان تولی "افسرخان "در این درگیری کشته و"هارون مبارز" قوماندان نظم عامه ولايت زخمى شده است.

موصوف، دلیل این درگیری را ربوده شدن رییس محکمه ولسوالی شینواری توسط  طالبان عنوان نمود و افزود که عملیات که به خاطر آزاد سازی رییس محکمه آغاز شده  منجربه درگیری میان نیروهای افغان   شد که درنتیجه، دو تن کشته و یک تن جراحت برداشت.

از سوى ديگر، در ادامه درگیری های مسلحانه در پروان یک خانم با کودک دوساله اش جان باختند.

وحیده شهکار سخنگوی والی پروان میگوید در ادامه در گیری های مسلحانه که از صبح امروز میان طالبان و نیروهای امنیتی افغان در منطقه دهن استامه ولسوالی شینواری آغاز شده است، در شلیک های دو طرف یک خانم با کودک دوساله اش جان باختند.

وى می افزاید که رییس محکمه ولسوالی شینواری که چاشت دیروز توسط طالبان ربوده شده بود، تیر باران شده است.

وی گفت در نتیجه این درگیرهای دو طالب مسلح نیز کشته شده اند.

لینک اصلی: https://www.pajhwok.com/en/node/534638

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس خبری پژواک

آخرین خبر ها:

Loading