بازتاب نیوز

کمیسیون مستقل انتخابات اتهام های وارده بر برخی کمیشنران را رد کرد

٥ حوت ١٣٩٧ کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

کمیسیون مستقل انتخابات طی کنفرانس مطبوعاتی روز شنبه مؤرخ 6 دلو سال روان اتهام های وارده از سوی محمد لایق ملک‌زاده بر برخی از اعضای این کمیسیون را رد نمود. داکترعبدالبدیع صیاد رییس کمیسیون مستقل انتخابات از آقای محمد لایق ملک زاده خواست، بجای اتهام بستن به کمیشنران از طریق رسانه های جمعی، در صورتی که اسناد و شواهد نسبت به فساد هر کارمند کمیسیون دارد، با نهاد های عدلی و قضایی آن را شریک سازد.

به گفته ‌رییس کمیسیون مستقل انتخابات، انتخابات رقابت میان کاندیدان است و طبعی است که در این روند برخی ها برنده و برخی های دیگر ناکام می شوند، کسانی که به پارلمان راه نمی یابند نباید با مغشوش ساختن اذهان عامه این پروسه ملی را صدمه بزنند. آقای ملک زاده از جمله کاندیدانی است که به فهرست ابتدایی انتخابات ولسی جرگه راه نیافته است.

همچنان سید حفیظ الله هاشمی عضو کمیسیون با رد این اتهام از ارگان های عدلی و قضایی خواست در این مورد رسیدگی نمایند و از رهبری کمیسیون خواست تا برای اعاده حیثیت، ادعا شود.

کمیته رسانه های کمیسیون مستقل انتخابات نیز از برخی رسانه هایی که به نشر چنین مطالبی می‌پردازند می خواهد تا در همچو موارد اصول خبرنگاری را رعایت نمایند و برای تحقق آن اصل دقت، توازن و بی طرفی را در نظر داشته باشند. به گفتۀ آقای محمد رفیع رفیق صدیقی در گزارش منتشره روزنامه هشت صبح، اصول اساسی خبرنگاری و عناصر خبر رعایت نشده و در گزارش راه مدنیت اصل بیطرفی مراعات نشده است.

لینک اصلی: http://iec.org.af/fa/2012-06-23-06-11-53/pressr-fa/1507-press-20190126-fa

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان

آخرین خبر ها:

Loading