بازتاب نیوز

نبیل: پاکستان می‌خواهد به طالبان مشروعیت بین‌المللی کسب کند

٦ حوت ١٣٩٧ خبرگزاری رصد

رهبری تیم «امنیت و عدالت» در تازه‌ترین اظهارات خویش بیان داشته که پاکستان در پی مشروعیت بخشیدن بین‌المللی به طالبان است.

رحمت‌الله نبیل، نامزد انتخابات ریاست جمهوری تیم «امنیت و عدالت» و رییس پیشین امنیت ملی کشور، روز گذشته در گفت‌وگو با صدای امریکا گفت که پاکستان در تلاش مشروعیت‌دهی به گروه طالبان است و می‌خواهد این گروه را در سیاست جهانی شامل سازد.

او در پاسخ به این پرسش که «چرا نماینده‌گان طالبان سفرشان را به اسلام آباد لغو کردند؟» تصریح کرد که پاکستان نهایت تلاش خود را به خرج می‌دهد تا به گروه طالبان مشروعیت بین‌المللی کسب کند.

قرار بود امروز دوشنبه (۲۹ دلو/ ۱۸ فبروری) نماینده‌گان طالبان با عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان دیدار کرده و هم‌چنان با محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان سعودی در اسلام آباد گفت‌وگو انجام دهند. اما این سفر به دلایل نامعلومی از سوی گروه طالبان لغو شد.

آقای نبیل در این گفت‌وگو تصریح کرد که پاکستان می‌خواهد طالبان را به عنوان یک قدرت سیاسی و موازی با حکومت افغانستان به جامعۀ جهانی معرفی کند.

رحمت‌الله نبیل در مورد این که «چرا طالبان آتش‌بس را قبول نمی‌کنند؟» اظهار داشت که گروه طالبان و پاکستان معتقد اند که اگر آتش‌بس صورت گیرد، سربازگیری این گروه متوقف گردیده و افراد آنان دیگر حاضر به جنگ نخواهند شد. هم‌چنان او خاطر نشان کرد که پاکستان با این تلاش‌ها می‌خواهد نقش خویش را در روند گفت‌گوهای صلح افغانستان به رخ کشورهای منطقه و جهان بکشد.

لینک اصلی: http://www.rasad.af/1397/11/29/taliban-nabil/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری رصد

آخرین خبر ها:

Loading