بازتاب نیوز

دیدار رحمت‌الله نبیل با سفیران اتحادیۀ اروپا در کابل

٦ حوت ١٣٩٧ خبرگزاری رصد

رحمت‌الله نبیل، نامزد انتخابات ریاست‌جمهوری تیم «امنیت و عدالت» روز گذشته با دوازده تن از سفیران اتحادیه اروپا در کابل دیدار و روی مسایل مهم کشوری با هم بحث و گفت‌وگو کردند.

در این نشست سفیران اتحادیۀ اروپا با رحمت‌الله نبیل روی نارسایی‌ها و تخلف‌های انتخاباتی مجلس نماینده‌گان افغانستان نیز صحبت کرده‌ ‌اند. در این میز گرد، انتخابات مجلس نماینده‌گان کشور از ثبت نام گرفته تا اعلان نتایج شماری از ولایت‌ها که نارضایتی عظیم شهروندان را در پی داشت، مورد نقد و بررسی قرار گرفته و کم‌کاری و بی‌توجهی حکومت افغانستان نسبت به انتخابات، عامل اصلی نارسایی‌ها و تخلف‌های انتخاباتی دانسته شده‌است.

سفیران اتحادیۀ اروپا، روی برگزاری انتخابات شفاف ریاست جمهوری تاکید کرده‌ و شفافیت آن‌ را منوط به وضعیت امنیتی کشور خوانده اند. هم‌چنان در این نشست روی اصلاحات و استقلالیت کمیسیون‌های انتخاباتی نیز تاکید گردیده‌است.

رحمت‌الله نبیل در این دیدار تصریح کرده که صلح از نیازهای مهم و سرنوشت‌ساز مردم افغانستان است و آن‌چه که به نگرانی‌های مردم افغانستان افزوده، نوعیت صلح و نتایج غیر قابل انتظار آن است که مردم افغانستان به هیچ صورتی آمادۀ پذیرش نتیجه نامطلوب آن نخواهند بود.

او اظهار داشت که امنیت، حقوق زنان، جوانان و گوش دادن به صدای مردم رنج‌دیدۀ افغانستان از موضوعات مهم کشور به شمار می‌روند و در زمینه صلح و هر مساله‌یی دیگر به آن باید توجه جدی شود.

داکتر مسعوده جلال و جنرال مراد علی مراد، معاونان تیم «امنیت و عدالت» به رهبری رحمت‌الله نبیل در انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۸ استند. تیم‌هایی که برای انتخابات ریاست جمهوری سال ۹۸ افغانستان خود را نامزد کرده‌اند، به جز تیم «امنیت و عدالت» تکت‌های دیگر خالی از حضور زنان می‌باشند. اتحادیۀ اروپا از حضور یک زن به صفت معاون در تیم «امنیت و عدالت» استقبال کرده و آن را یک دست‌آورد برحستۀ مردم‌سالاری برای مردم افغانستان و جامعۀ جهانی دانسته است.

لینک اصلی: http://www.rasad.af/1397/11/30/nabil-with-eu/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از خبرگزاری رصد

آخرین خبر ها:

Loading