">

بازتاب نیوز

خبرگزاری صدای افغان همواره در راستای منافع ملی گام نهاده است

٢٥ حوت ١٣٩٧ صدای افغان - آوا

همزمان با فرارسیدن هجدهمین سالگرد تاسیس خبرگزاری صدای افغان (آوا)، فعالان مدنی با موثر خواندن کار این رسانه در هفدهسال گذشته، میگویند که این رسانه از بدو تاسیس تاکنون در راستای منافع ملی گام نهاده‌است.

 

عین‌الدین بیگ، فعال مدنی در گفت‌وگو با خبرنگار آوا تصریح کرد که تمام فعالیت‌های خبرگزاری صدای افغان در هفده سال گذشته مبتنی و مطابق با منافع ملی و کشوری بوده‌است.

 

آقای بیگ اضافه کرد که هیچ یکی از گزارش‌ها‌، تحلیل‌ها و خبرهای این رسانه از بدو تاسیس تاکنون در تضاد و تقابل با منافع ملی نبوده‌‌است.

 

او همچنین خاطر نشان کرد که خبرگزاری صدای افغان همواره صدای ملت مظلوم و ستمدیده کشور بوده و آن‌را به جهانیان منتقل کرده است.

 

به گفته‌ی بیگ؛ بی‌طرفی و بازتاب حقایق از سوی این رسانه باعث شده که جایگاه آن در ردیف نخست رسانه‌های مستقل کشور همیشه محفوظ باقی بماند و طیف عظیمی از شهروندان کشور روزانه آن‌را تعقیب کنند.

 

سمیع دره‌ی از دیگر فعالان مدنی کشور نیز در گفت‌وگو با خبرنگار آوا تصریح کرد که خبرگزاری صدای افغان یکی از رسانه‌های فعال کشور می‌باشد که در هفده سال گذشته رسالت خود در مورد "اطلاع رسانی به موقع و دقیق" را به درستی انجام داده است.

 

آقای دره‌ی اضافه کرد که جدا از اطلاع رسانی، این رسانه در داوری‌ها و تحلیل‌ها نیز منصفانه عمل کرده‌است که این موجب محبوبیت آن در میان شهروندان شده‌است.

 

احمد ذکی دیگر فعال مدنی نیز در گفت‌وگو با خبرنگار آوا خاطر نشان کرد که خبرگزاری صدای افغان در با انجام دادن رسالت خود در رابطه با مسایل کشوری و ملی اکنون در قافله و کاروان آزادی بیان جایگاه ویژه دارد.

 

آقای ذکی با اشاره به حادثه هفتم جدی سال گذشته علیه خبرگزاری صدای افغان اضافه کرد که هرچند این رسانه آماج تهدید عملی دشمن قرار گرفت؛ اما با قاطعیت به کار خود ادامه داده و تعهدات خود نسبت به کشور را عملی کرد.

 

به گفته‌ی او؛ دشمنان کشور نیز به این پی برده بودند که خبرگزاری صدای افغان نقش محوری را در رشد مردم سالاری در جامعه‌ی مبتنی بر باورهای اسلامی و ملی دارد؛ از این‌رو آن‌را خواستند به صورت فزیکی حذف کنند.

 

گفتنی است که خبرگزاری صدای افغان اولین رسانه خصوصی در افغانستان است که پس از سقوط طالبان و روی کار آمدن حاکمیت جدید، به صورت غیر دولتی در سال 1380 تأسیس شده است.

 

این خبرگزاری هم اکنون عضو چندین اتحادیه رسانهای بینالمللی بوده و در جشنواره های مختلف رسانه‌ی به خصوص نمایشگاه بین المللی مطبوعات در تهران چندین بار در بخش بهترین غرفه خارجی عنوان نخست را اخذ کرده است.

 

لینک اصلی: https://www.avapress.com/fa/interview/181552/%D8%AE%D8%A8%D8%B1%DA%AF%D8%B2%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%B5%D8%AF%D8%A7%DB%8C-%D8%A7%D9%81%D8%BA%D8%A7%D9%86-%D9%87%D9%85%D9%88%D8%A7%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D9%86%D8%A7%D9%81%D8%B9-%D9%85%D9%84%DB%8C-%DA%AF%D8%A7%D9%85-%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%D9%87

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از صدای افغان - آوا

آخرین خبر ها:

Loading