بازتاب نیوز

جلسه فوق العاده برای کاهش تلفات غیرنظامیان در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد

٢٥ حوت ١٣٩٧ هشدار - رسانه تحقیقی

حکومت گفته است که یک نشست فوق العاده در ارگ ریاست جمهوری در مورد جلوگیری از تلفات غیرنظامیان برگزار شده و در این جلسه رئیس جمهور غنی به مسئولان نهادهای امنیتی دستور داده که ماموریت های نظامی که درآن غیرنظامیان آسیب می‌بینند را بررسی کنند و گزار بدهند.

دفتر ریاست خبرداده، این جلسه پیش از چاشت امروز ( ۲۵ حوت ) به ریاست محمداشرف غنی در ارگ ریاست جمهوری برگزار شده و در آن مسئولان نهادهای امنیتی و دفاعی و نماینده نیروهای ناتو شرکت داشته اند. آنها طرح شان را برای جلوگیری تلفات غیرنظامیان به رئیس جمهوری گفته اند.

محمداشرف غنی به آنها گفته است، باید طرح های شان را بهتر سازند و تلاش شود تلفات غیرنظامیان به صفر کاهش یابد و تأکید کرده است که برای رسیدن به این هدف، ارزیایی دومدار ضرورت است.

محمداشرف غنی به مسئولان نهادهای امنیتی دستور داده که باید به زودترین فرصت، حملاتی که ادعا می‌شود، تلفات غیرنظامیان صورت گرفته را بررسی کنند و درباره آن معلومات بدهند. رئیس جمهور تایید کرده که ندادن معلومات در مورد تلفات غیر‌نظامیان به هیچ وجه قابل پذیریش نیست.

تاکید رئیس جمهوری برای کاهش تلفات غیرنظامیان و به صفر رساندن آن درحالی صورت می‌گیرد که در ماه‌های اخیر، تلفات غیر نظامیان در نتیجه عملیات مشترک نیروهای دولتی و خارجی در ولایت‌های مختلف صورت گرفته و خبرساز شده و اعتراضات اجتماعی و مدنی را به دنبال داشته است.

 گاهی در عملیات هوایی نیروهای دولتی و خارجی سربازان دولتی نیز کشته می‌شوند و سربازان امنیتی افغانستان نیز از این مسئله انتقاد دارند.

لینک اصلی: https://www.hushdar.com/1397/12/25/5168/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از هشدار - رسانه تحقیقی

آخرین خبر ها:

Loading