بازتاب نیوز

محکوم شدن اپل به سرقت فناوری های کوالکام

٢٥ حوت ١٣٩٧ پاسبانان

کابل-افغانستان(گ.ر.پ)

خبرنگار: شاکر سنگی

به منظور نقض سه مورد حق اختراع، فناوری‌های شرکت کوالکام  25شرکت اپل محکوم گردید.

از دو هفته بدین سو دادگاهی در سن دیگوی امریکا شکایت شرکت کوالکام را بررسی می‌کرد ، روز جمعه شرکت اپل را به پرداخت جریمه 31 میلیون دالری به شرکت کوالکام محکوم کرد.

شرکت کوالکام دو سال قبل ادعای را مبنی بر این که اپل فناوری های اختراع شده این شرکت در سری های جدید خود به کار برده است را به دادگاهی در سن دیاگو سپرده بود

شرکت کوالکام معتقد بود که فناوری مورد استفاده اپل برای افزایش سرعت اتصال محصولات خود به اینترنت بلافاصله پس از روشن شدن، اختراع این شرکت است.

کوالکام همچنین مدعی بود که فناوری‌های مورد استفاده در محصولات اپل برای پردازش گرافیکی، افزایش طول عمر باتری و انتقال ترافیک پردازش بین پردازنده‌های اپلیکیشن‌های گوشی و مودم، اختراع این شرکت بوده است.

اپل از این فناوری‌ها در گوشی‌های آیفون سری ۷ و ۸ و ایکس بهره برده است.

دادگاه با اتکاء به نتایج بررسی‌های خود، شرکت کوالکام را مستحق دریافت تمامی حق اختراع درخواستی یعنی ۳۱ میلیون دالر دانست.

در حالی که درآمد پیش‌بینی شده اپل برای سه ماه نخست سال 2019 میلادی حدود 90 میلیارد دالر است، پرداخت جریمه 31 میلیون دالری برای این شرکت رقم ناچیزی به شمار می‌رود ولی پیروزی در دادگاه سن‌دیگو موفقیتی بزرگ برای شرکت کوالکام محسوب می‌شود و نام این شرکت را بیش از پیش در حوزه نوآوری‌های صنعت تلفن همراه مطرح می‌کند.

البته اختلاف‌های دو شرکت اپل و کوالکام همچنان ادامه دارد و ماه آینده نیز دادگاه سن دیگو برای بررسی سایر ادعاهای دو شرکت تشکیل جلسه خواهد داد.

کوالکام شرکت فعال در حوزه فناوری و تجهیزات ارتباطی و مخابراتی است، که در سال۱۹۸۵ در سن دیگوی آمریکا تأسیس شده است.

The post محکوم شدن اپل به سرقت فناوری های کوالکام appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/apple-is-condemned-to-steal-qualcomm-technologies/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading