بازتاب نیوز

وزارت خارجه نماینده سفارت پاکستان را در واکنش به اظهارات عمران‌ خان احضار کرد

٢٥ حوت ١٣٩٧ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: وزارت امور خارجه کشور، نماینده سفارت پاکستان در کابل را در پیوند به اظهارات اخیر عمران‌ خان، نخست‌وزیر این کشور، به مقر این وزارت احضار کرده است.

در یک خبرنامه، وزارت امور خارجه که روز شنبه، ۲۵ حوت، نشر شد، آمده است که این وزارت از نماینده سفارت پاکستان در کابل خواهان وضاحت در مورد اظهارات اخیر نخست‌وزیر این کشور شده است.

عمران‌ خان، نخست‌وزیر پاکستان، روز گذشته در سخنانی در منطقه قبایلی باجور در نزدیکی مرز افغانستان گفته بود: «یک دولت خوب در افغانستان ایجاد خواهد شد، دولتی که از همه افغان‌ها نماینده‌گی خواهد کرد. جنگ خاتمه می‌یابد و صلح در آن‌جا برقرار می‌شود.»

اما وزارت خارجه افغانستان با احضار نماینده سفارت پاکستان در کابل، اظهارات آقای خان را مداخله صریح در امور داخلی کشور بیان داشته و نسبت به آن شدیداً اعتراض کرده است.

در کمتر از یک ماه این دومین‌بار است که مسوولان سفارت پاکستان در کابل، از سوی وزارت امور خارجه احضار می‌شوند. در اوایل ماه جاری وزارت امور خارجه زاهد نصرالله، سفیر پاکستان در کابل را به مقر این وزارت فراخواند. سفیر پاکستان در آن زمان گفته بود که تنش‌ها میان دهلی‌نو و اسلام‌آباد، روند مذاکرات صلح افغانستان را صدمه می‌زند.

لینک اصلی: https://8am.af/the-foreign-ministry-summoned-the-pakistani-embassy-representative-in-response-to-omran-khans-remarks/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading