بازتاب نیوز

والی قندهار: مدیران مکاتب دخترانه از این پس زنان خواهند بود

٢٥ حوت ١٣٩٧ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: حیات‌الله حیات، والی قندهار گفته است که مدیران مرد مکاتب دخترانه قندهار به مکاتب پسرانه تبدیل و به جای آن‌ها مدیران زن گماشته خواهند شد.

آقای حیات این سخنان را روز شنبه، ۲۵ حوت، در جمع شماری از مدیران مکاتب و معلمان ولایت قندهار مطرح کرده است.

بر‌اساس یک خبرنامه دفتر مطبوعاتی والی قندهار، آقای حیات گفته است که سر از روز یک‌شنبه، ۲۶ حوت مدیران مرد مکاتب دخترانه این ولایت به مکاتب پسرانه تبدیل می‌شوند و وظایف آن‌ها را مدیران زن به پیش خواهند برد.  به گفته والی قندهار، در مرحله اول مدیریت ۹ مکتب دخترانه این ولایت که اکنون در اختیار مردان است، به مدیران زن واگذار می‌شوند.

حیات‌الله حیات، والی قندهار هم‌چنان گفته است در مکاتبی که پسران و دختران یک‌جا آموزش می‌بینند، به دو بخش پسرانه و دخترانه تقسیم خواهد شد. به گفته او، میان این دو بخش دیوار کشیده می‌شود. مسوولان محلی ولایت قندهار اما در پیوند به این اقدام توضیح نداده‌اند.

 از جانب دیگر، والی قندهار خواهان همکاری مردم در بازگشایی مکاتب مسدود این ولایت شده‌ است.

بر‌اساس معلومات اداره محلی قندهار در حال حاضر ۳۷۵ مکتب در مرکز و ولسوالی‌های این ولایت فعال است و هم‌چنین ۹۸ مکتب دیگر در ساحات دوردست برخی از ولسوالی‌های این ولایت به روی دانش‌‌آموزان مسدود است.

قندهار در جنوب کشور یکی از ولایت‌های نسبتاً ناامن کشور به شمار می‌رود. گروه طالبان بر بخش‌هایی از ولسوالی‌های این ولایت تسلط دار‌د که عمدتاً مانع رفتن دانش‌آموزان به مکاتب می‌شود.

لینک اصلی: https://8am.af/governor-of-kandahar-school-girls-will-be-women-from-now-on/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading