بازتاب نیوز

تظاهرات جلیقه‌زردها

٢٥ حوت ١٣٩٧ روزنامه هشت صبح

جلیقه‌زردهای فرانسه بار دیگر در خیابان‌های مرکزی پاریس دست به تظاهرات زدند. آن‌ها بمب دودزا و سنگ به سوی پولیس پرتاب کردند و پولیس با گاز اشک‌آور و ماشین آب‌پاش به مقابله با آن‌ها پرداخت.

تظاهرات روز شنبه، ۲۵ حوت جلیقه‌زردهای فرانسه در خیابان‌های مرکزی پاریس، از جمله شانزه‌لیزه و ارگ پیروزی، بار دیگر به خشونت کشیده شد. تظاهرکننده‌گان در این منطقه پاریس به سوی پولیس بمب‌های دودزا و سنگ پرتاب کردند و سپس به یک خودروی پولیس حمله‌ور شدند.

شرکت‌کننده‌گان در این تظاهرات دست به تخریب و غارت مغازه‌های اطراف محل تظاهرات زدند. در یکی از خیابان‌های فرعی شانزه‌لیزه نیز یک خودرو را به آتش کشیدند.

پنج هزار نیروی پولیس با استفاده از گاز اشک‌آور و ماشین آب‌پاش به مقابله با جلیقه‌ زردها رفتند. دست‌کم ۲۰ نفر بازداشت شدند. این هجدهمین آخر هفته‌ای است که جلیقه‌زردهای فرانسه علیه سیاست اصلاحات اقتصادی دولت این کشور دست به اعتراض می‌زنند. در هفته‌های گذشته شمار این تظاهرکننده‌گان به تدریج کم‌تر و کم‌تر شد.  شنبه هفته گذشته تنها ۲۸ هزار و ۶۰۰ نفر در پاسخ به فراخوان جلیقه‌ زردها به خیابان آمدند.

امانویل مکرون، رییس جمهوری فرانسه، در پاسخ به حرکت‌های اعتراضی جلیقه‌زردها پیشنهاد گفت‌وگو با شهروندان را داد. این گفت‌وگوها روز گذشته، جمعه ۲۴ حوت به پایان رسید و قرار است نتیجه‌ آن‌ در ماه آینده میلادی اعلام شود.

لینک اصلی: https://8am.af/demonstration-of-vestments/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading