بازتاب نیوز

زنان در سال جدید، درخت صلح می کارند

٢٦ حوت ١٣٩٧ آژانس افغان خبر

شاروالی کابل با راه اندازی کمپاین بهاری نهال شانی تحت نام «زنان درخت صلح می کارند» از شهروندان خواست تا با غرس یک اصله نهال، در پاکی هوا سهم بگیرند.

به گزارش افغان نیوز: این کمپاین روز گذشته تحت نام «زنان درخت صلح می کارند» با حضور مقام های شاروالی و شماری از زنان در ناحیه اول در ساحه باغ قاضی شهر کابل راه اندازی شد.

مسئولان شاروالی کابل می گویند؛ برنامه‌ هايی را در سال پیش روی به هدف پاکی شهر از آلودگی های زیست محیطی به شمول غرس نهال‌، ساخت پارک‌ های تفریحی، سرسبزی تپه‌ها و تنظیم نمودن سیستم آب قطره یی برای حفاظت از نهال‌های غرس شده، روی دست دارند.

محمد آجان رسولی، رئیس ناحیه اول شاروالی کابل، حین آغاز این کمپاین به رسانه ها گفت: «ما این کمپاین را توسط زنان راه اندازی کردیم، تا زنان نیز در کنار مردان در سرسبزی و شادابی شهر سهم بگیرند.»

او افزود: «مشارکت در کاشت درخت، کوچکترین هدیۀ ما به نسل بعدی است و باید برای نسل بعدی یک کشور سرسبزی را هدیه دهیم.»

وی یادآور شد که مسئولان ناحیه اول، در همکاری با باشندگان ناحیه و تاجران قصد دارند تا هزاران اصله نهال مثمر و غیرمثمر را در نقاط مختلف غرس و از آن مشترکاً حفاظت و مراقبت نمایند.

رسولی خاطر نشان کرد: «یکی از برنامه های اساسی ما این است که در قسمت حفظ و مراقبت نهال ها بیشتر تلاش کنیم و از باشندگان کابل هم می خواهیم که در مراقبت آن ها، بیشتر همکاری کنند.»

نجیب الله الکوزی، رئیس سرسبزی شاروالی کابل که در این مراسم حضور داشت، گفت: «کابل به خاطر طبیعت زیبا و آب و هوای خوب در گذشته مشهور بود، بیایید دوباره این طبیعت زیبا را با کمپاین نهال شانی هر شهروند، یک نهال و حفظ و مراقبت از آنها زنده نماییم.»

وی افزود که شاروالی کابل، در تلاش است تا فرهنگ نهالشانی را در تمام نواحی شاروالی کابل ترویج نماید و در سرسبزی شهر، همه شهروندان به خصوص زنان را نیز سهیم کند.

مریم یک تن از اشتراک کنندگان در این کمپاین گفت که غرس نهال در اطراف پارک ها، کوچه ها و میادین ورزشی، باعث جلوگیری از بلندشدن خاک، گرد و غبار می شود.

وی تاکید داشت که نسل فعلی باید برای نسل آینده، زمینۀ محیط پاک را فراهم کند تا آنان در فضای خوبی زندگی کنند و اين کار از طريق غرس نهال ممکن خواهد شد.

پس بر این اساس با فرا رسیدن فصل بهار هر یک از ما باید در جهت انجام این امر نیک سهیم بوده و با غرس هر نهالی بر ذخیره حسنات خود بیفزاییم.

لینک اصلی: http://afghannews.af/%D8%B2%D9%86%D8%A7%D9%86-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%D8%A7%D9%84-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF%D8%8C-%D8%AF%D8%B1%D8%AE%D8%AA-%D8%B5%D9%84%D8%AD-%D9%85%DB%8C-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D9%86%D8%AF

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading