بازتاب نیوز

نیروهای ارتش ۶ هراس‌افگن طالب را در ولایت کندز کشتند

٢٦ حوت ١٣٩٧ هشدار - رسانه تحقیقی

مسئولان ارتش در شمال افغانستان اعلام کرده اند که ۹ هراس‌افگن طالب در عملیات نیروهای ارتش در ولایت کندز کشته و زخمی شدند.

در خبرنامه‌ای که امروز(یکشنبه ۲۶ حوت) از سوی قول اردوی ۲۰۹ شاهین به نشر رسیده، آمده است که ۶ هراس‌افگن طالب در جریان عملیات نیروهای ارتش در روستاهای پلوکمر، خلازی ، نوآباد وغندی کلی ولسوالی چهاردره ولایت کندز کشته، ۳ تن زخمی و ۱۴ تن دیگرشان نیز بازداشت شده اند.

بر بنیاد خبرنامه تمامی این روستاها از وجود طالبان پاکسازی شده است.

ولایت کندز در شمال شرق افغانستان از ولایت‌های ناامن بشمار می‌رود و طالبان در آن حضور گسترده دارند و هر از گاهی دست به تحرکات علیه نیروهای دولتی میزنند. هم اکنون چندین ولسوالی این ولایت به طور کامل در کنترل طالبان اند و شمار دیگر نیز در تهدیدات بسیار بالا قرار دارند.

این گروه در جریان سال جاری، حملات بسیار خونباری را بر مواضع نیروهای امنیتی در این ولایت انجام داده که در آن صدها سرباز ارتش و پولیس کشته شده اند. در ماه‌های اخیر، بیشتر حملات طالبان بر سربازان امنیتی، در شاهراه‌های این ولایت انجام شده است.

گذشته از این، ولایت کندز تنها ولایتی است که در دوره حکومت وحدت ملی، دوبار به گونه کامل مرکز این ولایت به دست طالبان سقوط کرده است.

لینک اصلی: https://www.hushdar.com/1397/12/26/5169/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از هشدار - رسانه تحقیقی

آخرین خبر ها:

Loading