بازتاب نیوز

وزارت خارجه: گفته‌های نخست وزیر پاکستان مداخله صریح در امور داخلی افغانستان است

٢٦ حوت ١٣٩٧ هشدار - رسانه تحقیقی

وزارت خارجه افغانستان در واکنش به اظهارات اخیر نخست وزیر پاکستان مبنی بر ایجاد یک حکومت جدید گفته است که این اظهارات مداخله صریح در امور داخلی این کشور است.

در خبرنامه‌ای که عصر روز گذشته از سوی وزارت خارجه به نشر رسیده، آمده است که سفیر پاکستان در کابل در پیوند به این اظهارات عمران احضار شده و از او در این مورد وضاحت خواسته شده است.

وزارت خارجه گفته است:” دولت جمهوری اسلامی افغانستان اعتراض شدیدش به دولت پاکستان را ابراز نموده، این اظهارات را مداخله صریح در امور داخلی خودش دانست”.

این درحالی است که دو روز قبل عمران خان، نخست وزیر پاکستان در یک جمع بزرگی از مردم مناطق قبایل باجور این کشور از ایجاد یک حکومت جدید در افغانستان خبر داده بود. آقای خان گفته است که یک حکومت خوب در این کشور ایجاد خواهد شد که از همه مردم افغانستان نمایندگی خواهد کرد.

 این همه در حالی است که هفته قبل دور پنجم گفت‌وگوهای صلح میان نمایندگان امریکا و طالبان پس از شانزده روز گفت‌وگو پشت درهای بسته پایان یافت. تاکنون جزئیات دقیق این دور مذاکرات مشخص نشده، اما زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان پس از این دور مذاکرات در برگه تویتر خود نگاشته است که در دور پنجم روی پیش‌نویس مبارزه با تروریزم و خروج نیروهای خارجی از افغانستان توافق شده است.

لینک اصلی: https://www.hushdar.com/1397/12/26/5172/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از هشدار - رسانه تحقیقی

آخرین خبر ها:

Loading