بازتاب نیوز

زلمی خلیلزاد: امریکا و ناتو یکجا افغانستان را ترک میکنند

٢٦ حوت ١٣٩٧ پاسبانان

کابل- افغانستان ( گ.ر.پ):

خبرنگار: فردوس رسولی

زلمی خلیلزاد پس از پایان گفت و گوهای 16 روزه با طالبان به واشنگتن رفته تا در مورد این گفت و گوها به مقام های امریکایی وضاحت دهد. زلمی خلیلزاد در تازه ترین تویتش پس از دیدار با دبیر کُل ناتو نگاشته است: « ما با ناتو و دیگران متحدان خود از نزدیک کار میکنیم و همکاری مشترک با آنان از اولویت های کاری ما از همان آغاز بوده است. ما یکجا به افغانستان آمدیم. تدابیر آینده را نیز مشترک در پیوند به حضور خود خواهیم گرفت. و اگر ما افغانستان را ترک کنیم، با هم از این کشور بیرون می شویم. ما با هم هستیم تا این که صلح و امنیت را به افغانستان بیاریم و به همین شکل، به تمامی کشورهای متحد خود این دو پدیده را به میان آوریم.»

این در حالیست که اداره ترامپ دیروز نشست سری را برای بحث در مورد وضعیت امریکا در پشت درهای بسته برگزار کرد. یک منبع امریکایی که نخواسته نامی از وی برده شود، تأکید کرده که در این نشست مقام های ارشد کاخ سفید در پیوند به کاهش نیروهای امریکایی در زودترین فُرصت نیز به بحث پرداخته اند.

پیش از برگزاری این نشست، حمد الله محب مشاور امنیت ملی افغانستان در سفرش به واشنگتن حکومت امریکا را متهم کرد که گفت و گوی مستقیم با طالبان به مفهوم به حاشیه راندن حکومت وحدت ملی است. آقای محب همچنان اعلام کرد که زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان به دنبال قدرت است و می خواهد که با ایجاد حکومت مؤقت خودش قدرت را تصاحب کند.

The post زلمی خلیلزاد: امریکا و ناتو یکجا افغانستان را ترک میکنند appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/zalmay-khalilzad-usa-and-nato-leave-afghanistan-together/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading