بازتاب نیوز

فرار 100 نظامی افغان به ترکمنستان پس از نبرد بالامرغاب

٢٦ حوت ١٣٩٧ پاسبانان

کابل-  افغانستان (گ.ر.پ)

خبرنگار: سید مجتبا سادات

روزنامه امریکایی نیویارک تایمز نگاشته است که دست کم 100 نظامی ارتش و پولیس پس از افزایش فشارهای طالبان بر پایگاه نظامی در منطقه «موری چاق» ولسوالی بالا مرغاب بادغیس به ترکمنستان فرار کرده اند. این روزنامه به نقل از یک نظامی ارتش نگاشته است: «در حال حاضر نزدیک به 100 نظامی ارتش و پولیس پس از تشدید نبرد میان طالبان و نیروهای امنیتی به ترکمنستان فرار کرده اند. ما ارتباط خود را با این نیروها از دست داده ایم.»

از سوی هم قیس منگل سخنگوی وزارت دفاع ملی این رویداد را تأیید کرده و افزوده است: «به زودی این نیروها از ترکمنستان دوباره به افغانستان به گونه مصون برگشت داده می شوند.» جمشید شهابی سخنگوی والی بادغیس نیز پذیرفته که این نیروها پس از بیشتر شدن نبرد به ترکمنستان رفته اند، اما برخی از منابع ارتش و پولیس می گویند که این افراد نا پدید شده اند.

طالبان روز دو شنبه هفته ی گذشته بر پایگاه های پولیس و ارتش ملی که در آن دست کم 120 نظامی مستقر بودند حمله گروهی کردند. گروه طالبان مدعی شده که دست کم 30 سرباز ارتش را در این رویداد از بین برده اند و 25 تن دیگر نیز به آنان تسلیم شده است. در همین حال نیروهای امنیتی در بالامرغاب بادغیس به حکومت هشدار داده اند که نیروهای کمکی و هوایی به کمک آنان نرسند، وضعیت بدتر از این خواهد شد.

The post فرار 100 نظامی افغان به ترکمنستان پس از نبرد بالامرغاب appeared first on Pasbanan.

لینک اصلی: https://pasbanan.com/dr/100-afghan-military-flee-to-turkmenistan-after-the-battle-increased-in-balamorghab/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از پاسبانان

آخرین خبر ها:

Loading