بازتاب نیوز

هند از تشکیل حکومت موقت در افغانستان پشتیبانی نمی کند

٢٦ حوت ١٣٩٧ آریانا خبر

هند از تشکیل حکومت موقت در افغانستان پشتیبانی نمی کند و خواهان یک حکومت انتخابی در این کشور است.

این مطلب را ویجی گوکلی وزیر دولت هند در امور خارجی در دیدار با زلمی خلیلزاد نماینده ویژه امریکا برای صلح افغانستان در واشنگتن ابراز کرده است.

روزنامه اندین ایکسپرس نگاشته است که در این دیدار روی مذاکرات صلح با طالبان بحث شده است.

آقای خلیلزاد در جریان این دیدار اطمینان داده است که پس از صلح با طالبان، از خاک افغانستان علیه هند استفاده نخواهد شد.

این در حالی است که روز جمعه عمران خان نخست وزیر پاکستان در یک گردهمایی در باجور پاکستان گفت که به زودی حکومتی در افغانستان ایجاد خواهد شد که از همه افغانها نمایندگی خواهد کرد.

اما، وزارت خارجه افغانستان در واکنش به گفته‌های نخست وزیر پاکستان، مستشار سفارت پاکستان در کابل را احضار کرد و از این گفته‌ها نگرانی خود را شریک ساخت؛ همچنان وزارت امور خارجه می گوید که اظهار نظر عمران خان در باره حکومت آینده افغانستان، مداخله صریح پاکستان در امور داخلی افغانستان است.

از سویی هم در روزهای پسین تنش ها میان کابل و واشنگتن پس از اظهارات حمدالله محب مشاور شورای امنیت ملی نیز، اوج گرفته است.

پیشترحمدالله محب از روند گفتگوهای زلمی خلیلزاد با طالبان انتقاد کرده وگفته که دراین گفتگوها خلیلزاد بدنبال منفعت های شخصی اش است ودرنهایت میخواهد که در راس یک حکومت موقت ظاهر شود.

لینک اصلی: https://ariananews.af/%D9%87%D9%86%D8%AF-%D8%A7%D8%B2-%D8%AA%D8%B4%DA%A9%DB%8C%D9%84-%D8%AD%DA%A9%D9%88%D9%85%D8%AA-%D9%85%D9%88%D9%82%D8%AA-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%81%D8%BA%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%D9%BE%D8%B4/?lang=fa

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آریانا خبر

آخرین خبر ها:

Loading