بازتاب نیوز

اظهارات جدید زلمی خیلیلزاد در مورد ترک افغانستان

٢٦ حوت ١٣٩٧ آژانس افغان خبر

زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه امریکا در امور صلح گفته است که اگر افغانستان را ترک کردیم، با ناتو یکجا تصمیم می گیریم.

به گزارش افغان نیوز: زلمی خلیل‌زاد، در توییتی نوشته است: کار مشترک با ناتو و دیگر شرکا و متحدان اولویت روز اول ما بود. بنابراین ما باهم آمدیم و تمام تغییرات در حضور‌مان را به طور مشترک انجام خواهیم داد.

وی افزوده است که اگر افغانستان را ترک کردیم، باهم ترک می‌کنیم. همه باهم برای صلح و امنیت در افغانستان تلاش داریم.

این سخنان پس از آن مطرح می‌شود که دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا، روز جمعه گذشته با نهادهای امنیتی و استخباراتی این کشور در یک نشست محرمانه گفت‌وگو و دیدار کرده است.

رسانه‌های امریکایی گزارش داده‌اند که در این نشست محرمانه‌، مایک پنس، معاون رییس جمهور، جوزف دانفورد، رییس ستاد مشترک ارتش امریکا، مایک پمپئو، وزیر خارجه، جینا هسپل، رییس اداره مرکزی استخبارات امریکا و جان بولتون، مشاور امنیت ملی، شرکت کرده‌اند.

این نشست در پشت دروازه‌های بسته در اتاقی به نام «تانک» در وزارت دفاع امریکا یا پنتاگون انجام شده است. خبرگزاری اسوشیتد‌پرس به نقل از یک مقام امریکایی که نخواسته است از او نامی برده شود، گزارش داده است که این جلسه به دنبال اظهارات حمدالله محب، مشاور امنیت ملی رییس جمهور غنی، برگزار شده است. در مورد اجندای مورد بحث این نشست، تاکنون جزئیاتی در دست نیست.

آقای محب، در سخنانی در واشنگتن از زلمی خلیل‌زاد، نماینده ویژه امریکا انتقاد کرده بود که در پروسه صلح افغانستان به دنبال منفعت شخصی است.

با این حال، مسأله خروج سربازان امریکایی از افغانستان افزون بر آن‌که از جمله اجندای محوری پنج ‌دور گفت‌وگوهای رسمی نماینده‌گان امریکا و گروه طالبان بوده است، یکی از برنامه‌های کاخ سفید نیز است.

لینک اصلی: http://afghannews.af/%D8%A7%D8%B8%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-%D8%B2%D9%84%D9%85%DB%8C-%D8%AE%DB%8C%D9%84%DB%8C%D9%84%D8%B2%D8%A7%D8%AF-%D8%AF%D8%B1-%D9%85%D9%88%D8%B1%D8%AF-%D8%AA%D8%B1%DA%A9-%D8%A7%D9%81%D8%BA%D8%A7%D9%86%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading