بازتاب نیوز

اتمر: روابط دوستانه با امریکا نباید تخریب شود

٢٦ حوت ١٣٩٧ آژانس افغان خبر

محمد حنیف اتمر یکی از نامزدان انتخابات ریاست جمهوری اظهارات مشاور امنیت ملی حکومت را غیر مسوولانه خوانده و تاکید داشته است که روابط نیک با دوستان بین المللی به ویژه امریکا باید حفظ شود.

به گزارش افغان نیوز: تیم انتخاباتی "صلح و اعتدال" به ریاست محمد حنیف اتمر با نشر اعلامیه‌ای گفته است که روند صلح به تلاش زلمی خلیل‌زاد، دستاوردهای ملموسی داشته و مورد حمایت صلح دوستان و اکثریت قاطع مردم ما قرار گرفته است.

در اعلامیه، ضمن حمایت از تلاش‌های ایالات متحده ابراز امیدواری شده که با این تلاش‌ها تیم صلح و اعتدال معتقد به آغاز و تداوم گفتگوهای بین الافغانی در روند صلح است.

اعلامیه افزوده است: در این راستا اقدامات تخریبی و ضدیت حکومت افغانستان در مسیر گفتگوهای صلح را ضد منافع ملی و صلح پایه دار می‌داند و اظهارات غیر مسوولانه مشاور امنیت ملی حکومت را در راستای ایجاد موانع برای رسیدن به یک صلح پایدار را نکوهش کرده و این اقدامات را برخلاف روابط نیک افغانستان با دوستان بین المللی، خصوصاً با ایالات متحده امریکا می‌داند."

در این اعلامیه گفته شده که ‌‎این تحرکات ضد صلح توسط حکومت در شرایطی صورت میگرد که فاصله چندانی با پایان عمر حکومت کنونی نداریم؛ حکومتی که در فساد مالی و اداری غرق است، تدابیر علمی و اساسی امنیتی و سیاسی و اقتصادی ندارد و باید خود را برای تحویل قدرت سیاسی در اول ماه جوزای سال آینده آماده بسازد.

تیم صلح و اعتدال در اعلامیه تاکید کرده:"ما این روزها شاهد اقدامات غیر مسوولانه و ضد منافع ملی از جانب حکومت افغانستان هستیم، استفاده از قوای مسلح بر ضد مردم در ولایت بلخ ، فاریاب، غور و کابل و... از نمونه‌های آن می‌باشد.‌‎"

در این اعلامیه از حکومت خواسته شده که به منظور حفظ روابط دوستانه با دوستان بین المللی به ویژه امریکا، از اظهارات غیر مسوولانه بر ضد دوستان بین المللی پرهیز کند.

در اعلامیه همچنین آمده که نیروهای مسلح افغانستان، مدافعین واقعی مردم در برابر دشمنان خارجی به حساب می آیند، حکومت حق استفاده از قوای مسلح برضد مردم برای رسیدن به مقاصد سیاسی و انتخاباتی را ندارد، لذا از ماجراجویی در این راستا جداً پرهیز کند.

این در حالی است که حمدالله محب مشاور امنیت ملی رییس جمهور که در واشنگتن به سر می‌برد، به شدت از عملکرد زلمی خلیلزاد نماینده ویژه وزارت خارجه امریکا در روند صلح افغانستان انتقاد کرد و گفت که خلیل‌زاد در پی تصاحب قدرت در افغانستان است.

لینک اصلی: http://afghannews.af/%D8%A7%D8%AA%D9%85%D8%B1-%D8%B1%D9%88%D8%A7%D8%A8%D8%B7-%D8%AF%D9%88%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86%D9%87-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%85%D8%B1%DB%8C%DA%A9%D8%A7-%D9%86%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AF-%D8%AA%D8%AE%D8%B1%DB%8C%D8%A8-%D8%B4%D9%88%D8%AF

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از آژانس افغان خبر

آخرین خبر ها:

Loading