بازتاب نیوز

افزایش ۳۳ درصدی معاشات استادان دانشگاه‌های دولتی

٢٦ حوت ١٣٩٧ روزنامه هشت صبح

۸صبح، کابل: در پی اعتراض و اعتصاب درسی استادان دانشگاه کابل و دانشگاه‌های دولتی شماری از ولایات دیگر، وزارت مالیه از افزایش ۳۳ درصدی معاشات استادان دانشگاه‌های دولتی کشور خبر داده است.

وزارت مالیه کشور روز یک‌شنبه، ۲۶ حوت، در خبرنامه‌ای اعلام کرده است که کمیته مشترک وزارت‌های مالیه، عدلیه و تحصیلات عالی مقرره‌ای را تهیه و نهایی کرده است که بر‌اساس آن معاشات استادان دانشگاه‌های دولتی کشور ۳۳ درصد افزایش می‌یابد.

به نقل از خبرنامه، این مقرره در ۲۱ حوت ایجاد و نهایی شده است و در آینده نزدیک اجرایی خواهد شد.

در این خبرنامه آمده است که کمیته فرهنگی اتحادیه استادان در مشوره با وزارت تحصیلات عالی پیش‌نویس مقرره افزایش معاشات استادان و اعضای کادرهای مسلکی را پیش از این نیز تهیه کرده بود. وزارت مالیه این پیش‌نویس را «غیرعادلانه و نامتوازن» توصیف کرده و گفته است که این پیش‌نویس از سوی این وزارت به دلیل در نظر گرفته نشدن امکانات بودجه‌ای، رد شده است.

این در حالی است که استادان دانشگاه کابل در ۱۹ ماه جاری خورشیدی برای قانون‌مند شدن و تهیه‌ی مقرره‌ای برای پرداخت امتیازات‌شان، اعتراض و اعتصاب درسی کردند. پس از آن، شماری از دانشگاه‌های دولتی در ولایت‌ها نیز، از این حرکت استقبال کرده و به اعتصاب درسی پرداختند.

 

لینک اصلی: https://8am.af/33-increase-in-salaries-of-state-university-professors/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از روزنامه هشت صبح

آخرین خبر ها:

Loading