بازتاب نیوز

وزارت داخله گزارش‌ها درباره محاصره شدن خانه ملا عبدالسلام ضعیف در کابل را رد کرد

٢٦ حوت ١٣٩٧ جمهور نیوز


وزارت امور داخله گزارش‌ها درباره محاصره شدن خانه ملا عبدالسلام ضعیف سفیر پیشین گروه طالبان در پاکستان از سوی نیروهای امنیتی را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری جمهور؛ پیش از برخی منابع گفته بودند که نیروهای امنیتی، خانه ملا عبدالسلام ضعیف سفیر پیشین گروه طالبان در پاکستان را در ولسوالی بگرامی ولایت کابل محاصره کرده‌اند.

محمدالله ضعیف، برادر زاده و دستیار ملا عبدالسلام ضعیف به خبرگزاری جمهور گفته بود که خانه آقای ضعیف از شب گذشته (شنبه 25 حوت) بدین سو در محاصره نیروهای امنیتی قرار دارد.

وی تاکید کرده بود که تاهنوز علت محاصره شدن خانه آقای ضعیف مشخص نشده است.

اما نصرت رحیمی، سرپرست دفتر سخنگوی وزارت امور داخله این ادعاها را رد کرده است.

آقای رحیمی گفته که شب گذشته نیروهای امنیتی عملیات را به منظور دستگیری ملا طوطی که از جمله غاصبین زمین و تحت پیگرد نیروهای امنیتی قرا دارد، راه اندازی نمودند.

وی بیان داشته که این عملیات در مربوطات ولسوالی بگرامی جاییکه خانه محترم عبدالسلام ضعیف نیز موقعیت دارد صورت گرفت.

وی افزوده:"در این عملیات از خانه ملا طوطی شخص تحت پیگرد دو میل سلاح و تجهیزات نظامی نیز به دست آمده است، چند قبل داوود برادر ملا طوطی که وی نیز تحت پیگرد پولیس قرارد داشت طی عملیات با 8 میل اسلحه غیر قانونی و یک عراده واسطه هایلکس دستگیر گردیده بود."

سرپرست دفتر سخنگوی وزارت امور داخله تاکید کرده :"برخی از رسانه‌ها گزارش دادند که گویا خانه محترم عبدالسلام ضعیف توسط نیروهای امنیتی محاصره گردیده که این گزارش‌ها از بنیاد بی‌اساس است."

پیش از  این محمدالله ضعیف، برادر زاده و دستیار ملا عبدالسلام ضعیف به خبرگزاری جمهور گفته بود که پس از محاصره خانه مامای او، درگیری پراکنده‌ای نیز بین نیروهای امنیتی و محافظان آقای ضعیف به وقوع پیوسته و در این درگیری یک محافظ آقای ضعیف زخمی شده است.

اما سید محمد روشندل فرمانده پولیس ولایت کابل به رسانه‌ها گفته که  صرف میان گزمه امنیتی و محافظان خانه آقای ضعیف سوء تفاهم به وجود آمده بود و به زودی به آن رسیدگی شد.

آقای روشندل گفت:"یکی از محافظان آقای ضعیف که با خود سلاح داشت در نزدیکی خانه او با گزمه امنیتی رو به رو شد و تا آن که هویت وی تثبیت شد یک سوء تفاهم به وجود آمد."

خبرگزاری جمهور- کابل

 

 

لینک اصلی: http://www.jomhornews.com/fa/news/114560/

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از جمهور نیوز

آخرین خبر ها:

Loading