بازتاب نیوز

افراد از ۳ الی ۷۷ ساله در میان قربانیان حملات بر دو مسجد نیوزیلند شامل اند

٢٦ حوت ١٣٩٧ رادیو اروپای آزاد

گرچه حکومت نیوزیلند تا هنوز لیست رسمی قربانیان حمله اخیر بر دو مسجد در شهر کریست‌چرچ این کشور را نشر نکرده‌است، اما بر اساس سندی که در این مورد ترتیب شده‌است قربانیان این رویداد از سه تا ۷۷ سال عمر دارند.

این سند یا لیست که توسط خانواده‌های قربانیان این رویداد ترتیب شده، امروز یک‌شنبه ۱۷ مارچ نشر شد. براساس این لیست ۵۰ قربانی حمله اخیر بر مساجد النور و لین‌وود در شهر کریست‌چرچ نیوزیلند، ۴۴ مرد و چهار زن را شامل می‌شوند و دو تن باقی‌مانده در این لیست شامل نیستند.

جاسیندا اردرن صدراعظم نیوزیلند گفته است که این لیست رسمی نیست و بعد از تثبیت هویت همه اجساد، لیست رسمی قربانیان اعلان خواهد شد.

در این رویداد حدود ۴۰ تن دیگر نیز زخمی شده‌اند که وضعیت صحی تعدادی از آن‌ها وخیم خوانده شده‌است.

حمله اخیر بزرگترین و خونین‌ترین قتل دسته جمعی در نیوزیلند محسوب می‌شود.

این تیر اندازی‌ها در حالی صورت گرفت که صدها نماز گزار در داخل مساجد بودند.

مهاجم یک مرد ۲۸ ساله آسترالیایی معرفی شده‌است که بعد از تیر اندازی در مسجد النور و کشتن ده‌ها تن به مسجد لین‌وود در شهر کریست‌چرچ نیوزیلند رفته و با تیراندازی تعدادی دیگر را به قتل رسانید.

جاسیندا اردرن صدراعظم نیوزیلند می‌گوید، سپردن اجساد قربانیان به خانواده‌های آن‌ها امروز آغاز می‌شود و در جریان سه روز یعنی الی بیستم مارچ تکمیل خواهد شد.

صدراعظم نیوزیلند به خبرنگاران گفت که مهاجم مشکوک برای وی نیز ایمیل فرستاده بود که او آنرا در جریان دو دقیقه با پولیس آن کشور شریک ساخت.

مهاجم مشکوک حدود ۹ دقیقه قبل از حملات بر مساجد، به شمول صدراعظم برای بیش از ۳۰ سیاستمدار نیوزیلند از طریق ایمیل پیام فرستاده بود.

جاسیندا اردرن صدراعظم نیوزیلند به خبرنگاران گفت که در این پیام‌ها در مورد محل و جزئیات این حملات چیزی گفته نشده بود.

لینک اصلی: https://da.azadiradio.com/a/29826087.html

بازکردن لینک اصلی

بیشتر بخوانید از رادیو اروپای آزاد

آخرین خبر ها:

Loading